Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
[0531Zavar]
> [najobj]
> > Daj človek, začni že uporabljat zgodovinsko tehtnico.
>
> ... čuj, če pozabim na zgoraj zelo jasno opredeljeno zgodovinsko primerjavo dveh vsebinsko(!) enakih uporov in po velikosti(!) zelo različnih narodov Slovencev in Rusov, dodatni komentar glede veselo novico www.rtvslo.si/svet/v...jev/668826 iz Hirošime verjetno ni potreben ...
>
> P.S.: tako www.youtube.com/watc...DuHXTG3uyY je s pesmijo "Tomorrow belongs to me" nemška nadrasa skoraj sto let nazaj začela "Endlösung der Judenfrage" in ga z "Endlösung der Rusenfrage" nadaljevala in vsi vemo, kako se je - zgodovina ima res poseben smisel za humor - v Hirošimi in Nagasakiju končalo, res pa se bojim, da se ob razpoložljivem - na Japonce so Američani odvrgli dve od vseh(!) petih atomskih bomb - atomskem orožju na obeh straneh danes v Hirošimi z nadraso zbrano v G7 - mogoče je gazda Biden zapel "Tomorrow belongs to us" - skoraj stoletje kasneje ponovno začeti "Endlösung der Rusenfrage" ne bo končal enako ...
Že takrat (pa sem bil še otrok ) me je v tej sceni motilo predvsem to, da pesem ni bila zapeta v nemškem jeziku.
Tole sem našel na prvo žogo, ampak se vidi da je fake :)
www.youtube.com/watc...QyGBinRB04
... ja, res je nenavadno, da v ameriškem filmu www.imdb.com/title/tt0068327/ ne govorijo nemško ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(