Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

OgnjenAnto sporočil: 221
Zadnja sprememba: OgnjenAnto 12.05.2023 13:45
[Froc]
Hkrati pa imajo Evropski proizvajalci svoje tovarne na Kitajskem in tam narejeni avti se prodajo pod enalkimi pogoji kot ostali domači proizvajalci. Bomo torej tudi v EU dobili njihove tovarne in potem enake pogoje kot domače znamke? Da se izenačijo razmere in da vidimo do kje bo kdo upal spustiti ceno. Kot recimo Tesla, ki domačinom nastavlja ogledalo in po malem uniučuje ali vsaj načenja domače elktrične proizvajalce. Če bodo dodali v te enačbe še Kitajce, bomo tukajšnji kupci končno na boljšem. Evropski (?) delavci bodo namnreč potem delali tako Nemške kot tuje znamke in ostane samo tržna tekma kdo je boljši, bolje razvija in je učinkovit na trgu. Seveda tega pa na bomo videli, vsaj ne še kmalu, prej se bodo Evropski proizvajalci raje še malo pritoževali. Mi pa bomo delali sestavne dele za vse, če bomo zmogli ustrezen cenoven in kakovosten nivo, ki smo ga po moje sposobni.
Glavni problem EU proizvajalcev, da so stavili na legacy tehnologijo. Kitajci so pa stavili na povsem novo, ki prihaja z elektrifikacijo.
Potem imaš tu Teslo, ki je disruptor. Ki se ne gre samo to, da vzameš body fosilnega avta in not vtakneš elektro motor in baterijo. Temveč se gredo zmrdanje celotne verige ter poslovnega modela. Nič več celega kupa avtosalonov, nič več celega kupa servisov.
Pri Tesli ni obveznega servisa za uveljavljanje garancije. So samo priporočila, premontaža pnevmatik spredaj/zadaj na vsake 10 jurjev km, kontrola in podmazovanje zavor enkrat letno, oz 20 tisoč km, menjava kabinskega filtra zraka in kontrola kontaminacije zavorne tekočine enkrat na dve leti, to je to ...
Skratka, v roku naslednjih 20 let bo konkretno zreduciran landscape avtosalonov, servisov in prodaje rezervnih delov. Seveda ne bo izginilo, bo pa vsaj -50% glede na trenutno stanje. Da ne omenjam, da bodo se morale bencinske črpalke iti popolno prestrukturiranje. Po mojem jih bo preživela samo še četrtina in še te bodo avtomatske. Na rang 30 let pa verjetno niti 10%, na voljo samo še za posebna vozila.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen