Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

GordanaKalanŽivčec sporočil: 45
Hvala za pregledne številke in seveda tudi za zaključno misel.
Menim, da je v Sloveniji premalo predvsem družinskih zdravnikov zaradi NALOG, ki se jim nalagajo, skozi leta kopičijo. Pri tem je fina primerjava ravno s Švedsko, ki zelo izstopa po zmanjšani umrljivosti na prebivalca. Ker imajo tam družinski zdravniki možnost in priložnost celovite obravnave bolnikov. Poglejte število kontaktov in bo veliko bolj jasno, kaj to pomeni. Imajo ČAS ZA PACIENTA, in se ukvarjajo z diagnostiko in terapijo.
V Sloveniji pa se že skoraj polovico časa ukvarja z bizarnim delom - administracijo: predpis plenic, potnih stroškov, medicinsko tehničnih pripomočkov... napotovanjem na komisije, od bolniških do invalidskih... Trdim, da če bi se lahko posvetili zdravniškemu delu, ne bi bilo neopredeljenih bolnikov, in še več, zmanjšale bi se čakalne vrste, ker bi bilo manj napotitev. IN, dodatno bi se znižala umrljivost zaradi bolezni, ki jih je mogoče preprečiti.
Zdravniško delo specialistov družinske medicine se preprosto "SPLAČA"! Za državo, bolnika, družbo.
V mojem doktoratu sem dokazala, da se ISTI zdravnik odloča drugače, če ima več časa z bolnika. Manj napotuje, strokovneje predpisuje zdravila. Ključ je ČAS, ki ga ima zdravnik na razpolago za bolnika. Potrebuje ga tudi bolnik v obravnavi.
Ob tem, da ne bo pomote, digitalizacija zdravstva je koristna, potrebna za povezljivost podatkov.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen