Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Absolutna oblast slovenske levice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.312
[Glavni forum] Tema: Absolutna oblast slovenske levice
[#3011803] 27.11.22 11:14 · odgovor na: hostamox (#3011797)
Odgovori   +    8
[hostamox]
Po starostih nisem gledal, sem pa pogledal po območjih. Zanimivo mi je da je zmagal npr v ajdovscini in Lendavi vseenaokorog pa pirc musarjeva,pa npr Tolmin.
Nehote se mi vsiljuje misli, da je v teh krajih nekaj podjtniske iniciative pipistrel, leone, v Lendavi oni s kopalnicami, tolmin tkk in tik.
Pirc musarjeva pa v krajih s kom tradicijo Koroška, zasavje.
Po volilnih enotah je sicer zmagal le v dveh, a resna razlika je le v Ljubljani in Obali.
Najbolj levi žive na najdrazjih območjih :).
Jaz komentiram biglovo o lustraciji, ti mi uletavaš s Predsedniškimi volitvami. :)

Ampak tale primerjava obeh volitev (DZ in Predsednik) ibb.co/HYT455C Pa pokaže precej sorodno sliko. Res se je logar Izkazal bolje, kot sama SDS, ampak nekako pobral jugo in severovzhopdno slovenijo, Musarjeva pa vse ostalo.

Največ podjetij je v osrednjeslovenski regiji. skoraj 40%, oziroma nekaj manj kot 30.000

www.ajpes.si/Doc/LP/...e_2021.pdf

na strani 31.

Tako da glede na zemljevidek, boš težko našel korelacijo med "podjetnišvom" in navijanjem za desnosredinske stranke. Prej kontra. Kot vidiš iz zemljevidkov. vidiš da bolj ruralna okolja nekako gravitirajo desno, urbana okolja, pa levo. pa še tu so razlike jako majhne.

Če pa preslikava volitve za predsednika(co) republike v siceršnjo volilno preferenco (vem, da ne gre tako, a poskusiva, ker sva spet imela na voljo eno levo kandidatko, in enega desnega kandidata, ter dvokrožni sistem), pa bi to pomenilo, da bi leva stranka (Ajd Golob) imela v DZ 59 sedežev, SDS pa 29 in 2 manjšinca. Bolano blizu 2/3 večine. AMpak še enkrat, to je le projekcija.

POint je, in tega si SDS noče in noče priznati, da ne moreš zmagat več volitev v Sloveniji brez glasov urbanih volilcev. Dodatno bi morala boleče spoznat, kaj se zgodi, ko ti gre volilna udeležba mladih med 18 in 30 let iz 40% leta 2018 na 63% v 2022. In jih ti seveda zmerjaš z vagabundi in brezdelneži. In lekcijo z urbanimi glasovi je dobil 3x. Svoboda je zmagala v vseh Mestnih občinah spomladi. Anže Logar ni uspel zmagati v niti eni mestni občini. In na lokalnih volitvah so pogoreli v vseh 12-ih. Lubi jezus, njegov kandidat za župana ljubljane, je dobil posranh 6%, v mestnem svetu pa ima 4 svetnike manj kot poprej! Ajatola pa čivkne "Zmaga". Matematično ja. Ampak pirova! Res so na ravni celotne države dobli 500 svetniških mest. Ampak stranka, ki je pred 10 meseci sploh bilo ni, jih je dobila pa 400. Alzo ima tudi lokalni teren kar pokrit. Ne tako uspešno kot SDS, ampak Hej, imajo še čas.

Si gledal predreferendumsko soočenje? V Četrtek. pri Žnidaršičevi? Taubi je poslal Ministrico za pravosodje, prej advokatinjo, potem Predsednico DZ, prej sodnico, in salonskega levičarja, sedaj ministra za socialo. In koga je poslal Ajatola? Grimsa, Požarja, Aleša Primca, in Vilija Kovačiča. In še en luzer je bil. Društvo mehkih cur. Obe babnice sta jih tako šolale, kot majhne otroke. Kontrast v elokventnosti, načinu izražanja, in podajanja razlogov za in proti (Teh je 100, tako za kot proti, in vsi so legitimni), bi težko bil večji. A tole je cvetober Janševe inteligence, ki me skuša prepričat, da naj glasjem v skladu z njihovo željo, in pričakovanji? Teh 5 mehkokurčnežev, ki skupaj ne sestavijo pametnega stavka? A to je to? Good Luck.

Tole sedajle za Janšo niso referendumi. Zanj je to državno plačana javnomnenjska anketa, ali si za Vlado, ali proti njej. In če mu vsi referendumi uspejo (možnost je), bo zvečer z nasmehom povedal tisti že ponarodeli stavek:
"Volilci so svoje povedali. Več kot očitno se je izkazalo, da nimajo zaupanje v to vlado. Potreben je premislek, ali naj ta vlada vztraja, ali ne bi šli na volitve..."

Btw, poskusi si to v glavi zavrteti z njegovim glasom, in naglasom.

Če pa ne uspe, pa je to 4 rdeči karton v 7 mesecih. IN uspet mu morajo vsi trije.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen