Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[privatsandra]
No gospod Maček preberite svoj prvi stavek, pa je že začetek iz pod nivoja neke normalne komunikacije, tako da če se začne privas nebo nič napačnega.
Moj prvi stavek se je glasil
Zanimivo in povsem v nasprotju s tvojo nepoučeno glavco je bila lanska Nobelovo nagrado za ekonomijo bila podeljena za
Omeniti nepoznavanje (nepoučena glavca) kdo je dobil Nobelovo nagrado pa res ni izpod nivoja normalnega komuniciranja. Recimo da se take ne komunicira v akademskih razpravah na forumu pa... Sicer bi se pa dotični lahko sam odzval, pa je raje modro tiho.
Seveda minimalno plačo višati saj predstavlja nek standard človeku, Samo ne ob napačnem času. malo si preberi da nobelovec ni rekel da ko je gospodarstvo v kriz ga udaimo po prihrankih oziroma po zadnjem kar še ima da preživi.
Jaz sem citiral povzetek njegovega dela ob podelitvi nagrade, in tam nikjer ne piše o tem kar govoriš ti, ampak se lepo zaključi
..The results showed, among other things, that increasing the minimum wage does not necessarily lead to fewer jobs, as was previously thought.
Po domače povedano, nekritično lajnanje, da zvišanje minimalne plače zniža število delovnih mest ni na mestu, kot se je do takrat nekritično širilo v določenih ekonomskih krogih. Generalno ni nujno da število delovnih mest pade. O tem kdaj se lahko viša pa ni besede v povzetku. Njegovih del pa nisem prebiral, nisem ekonomist, če bi me pa v ekonomiji v preteklosti kaj zanimalo, bi pa šel raje k prof. Boletu (med brati matematik in ne ekonomist) in preiskusil kaj zračunat, česar ekonomisti nisi sposobni še dandanes zaradi neznanja matematike.

Vprašanje je, kdaj je pravi čas. Bojim se, da za nekatere nikoli. Lahko se naslonimo tudi na izjave IFM ki pravi, da se v času inflacije ne sme zviševati plač, ker to poruši boj z inflacijo. Bom rekel k... pa taki boj z inflacijo, če ga morajo ljudje lastnoročno plačati z relativno znižanimi plačami, da bodo lastniki naprej vlekli dobiček.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen