Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.921
Zadnja sprememba: najobj 28.06.2022 15:31
[0531Zavar]
> [najobj]
> > [0531Zavar]
> > > Po eni strani bo težko denimo zaradi našega največjega kupca – Nemčije. Tam bodo morda hudo trpeli zaradi plina – tudi zato, ker tamkajšnja vladajoča politika ne želi, da se uvaža energija iz ene močne in zaupanja nevredne diktature, da bi potem proizvedeno prodajali v drugo zaupanja nevredno in močno (vsakega tretjega volkswagna Nemci prodajo na Kitajsko, denimo).
>
> > Peter Frankl nas malice provocira in relativizira problem.
> > Ena (ne)zaupanja vredna diktatura namreč tepta temelje civilizirane Zahodne Europe s tank In raketami, medtem ko druga (ne)zaupanja vredna diktatura zaenkrat modro čaka . Morda bodo dovolj modri da bodo počakali še 20-30 let in ta svet prevzeli brez oborożene vojne.
> > V čemer je bistvena razlika.
> ... čuj, sicer ne vem, od kdaj so temelji zahodne Evrope na skrajnem vzhodu Evrope, ampak če pozabim na zemljepis, sem na totem forumu isto napisal že stokrat, zato tole forum.finance.si/?m=...364&single preberi, da zdaj ne bom isto pisal še stoprvič ...
>
> P.S.: med Rusi v Ukrajini in Slovenci v Jugoslaviji je bistvena razlika, da smo z nedemokratičnim režimom nezadovoljni Slovenci pred 30 leti bili v istem(!) položaju kot danes Rusi v Ukrajini, le da smo mi imeli v Jugoslaviji srečo - Hrvati in Bosanci je niso imeli - da nas takrat Milošević ni imel nobenega namena na silo držati v Jugoslaviji, poleg tega pa je za razliko od zatiranih Rusov - OK, oni imajo velikega brata Putina - od skorumpiranega ukrajinskega režima takrat našo osamosvojitev in razpad Jugoslavije - naivni Gorbačov ni delal problemov, takrat še previdni Američani pa so se bali nenadzorovanega razpada SZ in so z odkrito podporo zamujali - podpiral "demokratični" zahod in zato hvalabogu brez resne vojne Slovenci tudi po osamosvojitvi nismo rabili "jesti trave" ...
Daj si prosim malo preberi o zgodovini, predno delaš neumestne primerjave. O zgodovini Ukraine imaš tudi na YouTube šnelkurse , zgodovino slo in Juge najbrž poznaš...morda pa ti tudi ne bi škodilo če malo prebereš novejše interpretacije te tematike.
... čuj, jaz ne rabim nobene interpretacije časa, ki sem ga že dovolj star in dovolj - sicer v socializmu, pa vendar univerzitetno - izobražen sam živel ... khmm, in ker za razliko od kakšnega Rupla danes še nisem senilen, se tistih razburljivih časov spomnim, kot da bi bilo včeraj ...

P.S.: še tako slavna zgodovina Ukrajine niti malo ne spremeni današnjega položaja www.24ur.com/novice/...lasbe.html več kot 8 milijonov zatiranih Rusov, ki bodo s pomočjo velikega brata dosegli, da bodo na svojih domovih - kot manjšina skoraj 20% vseh prebivalcev Ukrajine v času skorumpiranega proameriškega režima Zelenskega niso mogli - v okviru Rusije v zdaj že nekdanjih mejah Ukrajine lahko še vedno živeli kot Rusi ... khmm, ker kot sem tukaj forum.finance.si/?m=...364&single napisal, je alternativa atomski armagedon in konec interpretacij zgodovine za vse, čeprav oblastniški psihopati na oni strani velike luže mislijo, da bodo kot v obeh svetovnih morijah oni ostali nedotaknjeni ... no, je pa res in to očitno velja tudi za tebe, da noben ni tako slep kot tisti, ki noče videt in noben tako gluh kot tisti, ki noče slišat ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen