Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[0313EKINX]
> []
> Smo tik pred volitvamo in kolaicijske vladne strnke zavajajo in lažjo, da je joj !!!
>
> Ravno danes je po pošti prispel letak NSi, kjer pozivajo ljudi, da naj podpišejo za višje plače.
>
> Gre za eno samo ZAVAJANJE in LAŽI !!!!!
>
> V tabeli so navedli, da bo minimalna plača, ki je sedaj 750 EUR, leta 2025 višja za 640 EUR, kar je 85 % dvig v treh letih !!!!!!
>
> IN povprečna plača 1.350 eur bi bila čez 3 leta višja za 1000 eur, kar pomeni dvig 75 % !!!!!!!!
>
> Od kje bi pa vzeli denar za plače pa niso povedali !!!!!!
>
> Gre enostavno za PREDVOLILNO ZAVAJANJE !!!!!!!!!!

Saj ne morem verjeti. Kako je lahko nekdo tako nor, ali bebav, da pise taksne neumnosti???? Kaj zares se vedno v Slo zivijo ljudje, ki so funkcionalno nepismeni?
Sem sel na spletno stran NSI.SI in preveril trditve forumasa FIN-544124 ..... na tej spletni strani lepo pise, da se bo LETNA neto placa pri danasnji povprecni neto placi, povisala za 1.000 EUR. In to se zdalec ni 75%, kot je naslogal model FIN-544124 :))
In ko se FIN-544124 sprasuje, od kje bi pa vzeli denar za place? :) Mene kot delodajalca, ki vsak mesec izplacam place delavcem, "visja placa" mojega delavca ne bo stala prav nic vec, kot me stane danes. Delavec pa bo se bolj zadovoljen z visjo placo, kot je danes.
Jaz pa verjamem. Na prvi strani nsi.si/place/ lepo piše, da se bo neto plača 750 € povečala za 640€. Tako bo povečanje neto plače po letu 2025 7,1%. Revežu se bo povečala za 53,3€ mesečno. Problem je samo to, da je to letno povečanje in ne mesečno. In še nekaj, na njihovi prvi strani je jasno vidno da namerno zavajajo z grafiko. Od oka kažejo, da je plača po novem ene 8x večja, tipičen primer zavajanja z grafi, kakršnega se radi poslužujejo ekonomisti, revni v matematičnem znanju in prida izkoriščajo politiki za zavajanje ovc.

In ti reveži ne bodo spregledali, da bodo pa nekateri drugi dobili precej več. Natančen primer v izračun po novem za leto 2025 pokaže, da je sistem naravnan na povišanju plač ekstremno dobro plačanih kadrov, nad 8x minimalno neto plačo, od nekako 8200€ naprej neto palče po novem naraščajo veliko hitreje, lepo vidno na primernem grafu. Povišica je sorazmerno velika pri minimalni plači 1024,24€, 53,33€ mesečno (7,4%) , nato pa se povečuje po približno 10€ mesečno in doseće 140€ pri 8x bruto minimalni plači (povišanje komaj 3,1%). Nato se pa izdatno povečuje po stopnji 4 in 4,5% do 10x minimalne bruto osnove, nakar spet nazaduje. A vendar pri 30x minimalni plači se poveča plača srečnežu za več kot 1.000€ in to ljudi boli. Kaor kaže, je vsa ta davčna telovadna narejena zato, da se določenim kadrom z okoli 10.000 € bruto plače, to je množica zdravnikov in politično nastavljenih direktorjev plača nesorazmerno dvigne, seveda se za zraven doda korenček za največje reveže. Tisti, ki pa pošteno garajo za svoje nekajkrat minimalne plače se pa bolj ali manj obrišejo pod nosom s 3-4% povečanjem. In toliko galame za piškavih 3-4% čez tri leta.

Še vedno pa obstaja problem, kako se bo pa prikril primanjklja pri pobrani dohodnini. Politiki seveda opletajo, da se bo povečala potrošnja, toda fiskalni svet je lepo opozoril, da ni bil narejen noben tozadeven račun. Lahko sklepamo zakaj, oziroma ni o tem nobenega dvoma. Pa raje zamolčimo, da politiki ne bodo cobili živčnega zloma.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen