Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Rokc5 sporočil: 2.857
[vaka08]
> [Gregor1976]
> Osebno ne razumem tega članka. Zakaj neki bi me zanimalo v koliko letih se z najemninami povrne investicija v nakup stanovanja? Zanima me le donos na vložen kapital. Gre za podobno logiko, kot pri bančnem depozitu. Tam me tudi ne zanima, v kolikšnem času bom z obrestmi zaslužil glavnico, ampak me zanima donos. In če na banki dobim 0, pri stanovanju pa 2% do 5%, je to vse kar me zanima. Saj glavnica ostaja oz. se dolgoročno dviguje. Cene stanovanj pa bodo dolgoročno zagotovo rasle, če ne zaradi drugega, zaradi inflacije in dolgoročnega povečevanja kupne moči.
>
> Ljudje itak ne razumejo logike investiranja in s takimi članki na Financah nič ne prispevate k temu, da bi se to spremenilo. Raje izračunajte letni potencialni donos.

Izračun donosnosti se lahko izračuna na konkretnem primeru, z natančmimi podatki v določenem času. Prikazati smo želeli njen približek, oziroma okvirno vrednost, prek katere lahko braci ocenijo kaj lahko pričakujejo. Zato smo v Tabeli 1: Preračun letnega zaslužka... v predzadnji koloni izračunali razmerje letni zaslužek in stroški investicije. Letni zaslužek (od prihodkov iz najmenin smo odšteli tekoče stroške stroške), smo delili s stroški investicije (nakup in prenova)in količnik pomnožili s 100. Vrednosti se gibljejo me 2,2 in 4,04 odstotka.
Članek je dober, ampak se pa strinjam z Gregorjem1976, da pri nas ljudje premalo razumejo preprosto kapitalsko donosnost. Če jo že razumejo, jo razumejo napačno v smislu naredimo 100% v enem letu (zato pri nas ljudje padajo na limance raznih MLM, piramidnih shem).

Btw. na Redditu ste s člankom kar sprožili debato ;););) čestitke

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(