2 uri
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
3 ure
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
3 ure
Najbolj brani članki danes
4 ure
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
5 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
6 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
6 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
6 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
6 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
7 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
7 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
7 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
7 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
7 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
8 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
8 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
9 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
10 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
10 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
10 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Borza/Delnice (začetnik)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[Borza] Tema: Borza/Delnice (začetnik)
[#2955215] 08.09.21 16:15 · odgovor na: Rokc5 (#2955192)
Odgovori   +    1
[Rokc5]
poop, abohte, FRS - ja v smislu, le enkrat se živi, vse bom tvegal na enem trade-u. Se pravi gre za trade, ne za investicijo. Pogoj, da gre za YOLO je ponavadi, da zapraviš veš denar, ki ga imaš na voljo, se pravi ne greš v trade samo s tisim kar lahko pogrešiš. To je popularno na WallStreetBets zadnje čase. V Sloveniji so takšni tvegani trade-i bolj v kriptu pa še tam ni šlo za YOLO.

Predstavljam si, da takšnih risk-takerjev v SLO ni, jaz itak sploh NISEM trader, me pa zanima, ali so kakšni bolj riskantni traderji med nami.

P.S. Čeprav se mi zdi, da so na forumu Financ bolj buy&hold investitorji. Na Slo-tech forumu, ki ga spremljam pa so se zadnje čase namnožili tudi trejderji.
No, takole ti bom odgovoril! :)

Sem naredil ravno sedaj en nakup, nekaj 10€, čeprav je šlo za neko češko podjetje, se je vse sprevrglo v neko navadno SRANJE, pa še to tisto bolj redko, driskasto.... :)

Kaj pa je to trejdanje?? To, s tem se ukvarjajo naši štdenti in kakšen mladinec v službi, bolj tako, potihoma, če jih kaj pobaram, kako kaj posel, nekaj zamomljajo in pravijo, da se še učijo in zbirajo sredstva, ker pač nimajo velikih sredstev, da bi jih vložili, so pač siromahi se naprej....:)

Jaz imam nekaj malega v vrednostnih papirjih, sem počasi investiral in zadevico malo razpršil, kar se tveganj tiče, predvsem pa se ukvarjam s stvarmi, ki jih razumem in me vsaj malce veselijo in imajo tudi neki praktični smisel in pozitiven doprinos, .... ne samo materjalno, i šire! :)

Včasih sem razmišljal, ali bi vse pustil in šel past ovce in koze, kjer bi imel Božji mir pred Bedaki, samo štirinožnega prijatelja in občasne stike z ljudmi...

Verjetno bi bil to tale tvoj YOLO!? :)

No, če ti načrtuješ kaj takega, mi kar sporoči, pa te pridem pogledat in družbo delat, za kakšen dan, dva... :) Morda bo tudi mene opogumilo. :)

Drugače pa, meraš poznati in razumeti stari kitajski pregovor:

Veliko jih ima veliko, malo jih ima dosti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen