Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[rename]
> [NemirniTujec]
> > [rename]
> > Kaj pa vem, kolikor sem jaz pretestiral EV, se mi to sploh ne zdi šminkeraj.
> > Tudi ne poznam nobenega lastnika EV, ki bi mu bilo žal, da se je odločil.
> > Strinjam se, da so EV predragi, ampak to je spet druga debata.
> > Jaz ne vidim prednosti v hibridih, zato sem jih že zdavnaj črtal iz radarja.
> >
> > Sto ljudi, sto čudi :-)))
>
> Vsekakor obstaja tudi moznost da nakup ni sminkeraj, in da je kupec res tako fuknjen da verjame v benefite sostanjske elektrike :-)
>
> Kar se tice obzalovanja nakupa to seveda ne obstaja, posebej norci ki dajo za avto dve letni placi se morajo 24/7 prepricevat da so naredili pravo stvar, pa magari ona bila Citroen kaktus ali Fiat 500 :-)

Ne govorim o veri v benefite elektrike, ampak o vožnji z električnim avtom.
Si ga že vozil?

Pustiva cene avtov ob strani; tudi sam trdim, da so predragi, ampak to je pač cena, ki jo plačajo early adopterji.
Ah,voznja sama je super, nimam nobenih pripomb sploh. Ampak pri argumentu "pustiva cene ob strani" bi jaz pac kupil bentley ali rolls royce, ne pa EV. Tudi z njima se super peljes :-)

Cena je najbolj temeljna sestavina transporta, druga je pa cas. Razlike v udobju voznje med plasticno renault laguno, elektricnim mercedesom ali bmw, in rolls roycem so sele na tretjem mestu.

Ljudje kupujemo avte, ki stanejo 10x vec kot uporaba avtobusa in vlaka, ker si jih lahko privoscimo - in ker svoj cas cenimo bolj kot denar, ki ga damo za avto.

EV je koraj nazaj v komoditeti zaradi polnjenja. Naredis koraj nazaj - placas pa vec! Ce pa se vozis manj kot je doseg in si vsak dan doma, pa je EV najbrz ze zdaj boljsa opcija od fosilca. Zato bo prihodnost zivljenja v mestih taka; bogati z EV, masa pa na avtobus. Hribovski rednecki bodo pa kurili fosile do konca svojih dni, ker baterija ki jo napolnis takoj in ti drzi 500km bo for ever drazja od tanka goriva.

Kljucna lastnost fosilca niso vozne lastnosti, cena, ali okoljska zavest. Kljucna lastnost je tank goriva, ki se ne pokvari in ima ogromno zalogo energije pri nizki masi. Se boljsa rec bi bil seveda miniaturni jedrski reaktor z zalogo urana :-) Par kil urana bi bilo dovolj za 15 let voznje, pa se ne ukvarjas vec s cenami, izpuhi, davki, tankanji... ampak stranski ucinki bi znali biti nekoliko... eksplozivni :-)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen