Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0430ABAKU sporočil: 1.790
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 14.05.2021 14:59
Ni nobene cvetke. Čisto pravilna ugotovitev: Fotovoltaika bo neodvisna, jaz pa se omrežju seveda ne mislim odpovedati.
Kolega ima omrežno fotovoltaiko in zime niso tako hudo slabe. Najslabše so (deževne) jeseni. Januar in februar sta kar lepo sončna, sicer s slabšim vpadnim kotom.

Manjšo moč imam že zdaj in je ne mislim spreminjati. Le računam, da mi bo potem manjkrat izključil glavni avtomat (glavno varovalko). Sicer imam v planu tudi hišnemu omrežju vgraditi nekaj pameti, da bodo fazne obremenitve bolj izravnane.

Če mi bo powerwall za začetek zdržal 2-3 dni bo čisto v redu. Kot rečeno, ga bom ob slabem vremenu izkoriščal za optimizacijo tarif. Kolikor sem gledal, obstaja ponudnik, ki ima poceni tarifo skoraj zastonj (in drago pretirano drago). Omrežnina in dajatve so potem res glavni strošek. Cena energije iz omrežja me bo tako prišla dobre 4 cente/kWh ob kateremkoli času dneva (samo redna cena, investicijski stroški niso zajeti). Še vedno pa bom imel na voljo večjo moč, kot jo zagotavlja omrežje.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(