Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

ljsefan sporočil: 803
[Borza] Tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg
[#2928595] 14.05.21 08:42 · odgovor na: Nikec3 (#2928535)
Odgovori   +    3
[Nikec3]
Pozabil si, da med povečano povpraševanje sodi tudi več denarja v obtoku.

Free money -> vse zaprto, ni možno trošit in posledično kopičenje free denarja -> odpiranje in porabljanje free denarja -> večje povpraševanje od ponudbe in posledično inflacija.

Sedaj bo svoje naredila še psihologija, ker se podira fama, da v modernem svetu do inflacije ne more priti.

Pozitivna zanka.
Pa ej, živi bili pa vidjeli, kako se bo to skalibriralo na letnem nivoju. Glede trošenja pa takole: prišlo bo do prelivanja iz tistih panog, ki so eksplodirale med korono (bicikli & outdoor športna oprema, leptopi in pritikline, DIY ...) v druge, ki so bile pač "prepovedane" (potovanja, kafane, koncerti ...).

Ni realno za pričakovat, da bo obseg povpraševanja pri prvih, ostal še vedno enak (vsaj na kratek rok). Ko je na na primer folk založen z eno leto starimi bicikli in laptopi, jih ne bo menjal že letos. Koliko bo pa to cenovno vplivalo v nasprotni smeri in na cene surovin, bomo pa še videli. Prav tako ne pavšalno primerjat razvitih trgov z manj razvitimi, kjer smo imeli že pred korono polne riti vsega. Jaz bom recimo letos obseg svojih mednarodnih potovanj resda povečal za 100 % v primerjavi z lanskim koronskim letom, s predlanskim pa pač zgolj izenačil.

Pa btw, ko sem med vikendom kupoval letalske karte za junij za nekaj ciljnih evropskih s soncem obsijanih destinacij, sem bil presenečen nad "akcijskimi" cenami. Upam, da bo tako tudi jeseni, ko me čaka druga runda :)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen