Zasebnost

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2921388] 12.04.21 17:59 · odgovor na: (#2887393)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pobalin 12.04.2021 18:06
[abohte]
Uff. Ta novica (live.finance.si/8968...?src=live) pa je udarila v špeckahlarsko omizje Gustlove kavarne.
Vlada je rejverje na STA postavila na hladno. Aplaudiram, a upam, da denarja ne bo preusmerila za delovanje deškega zbora Žana Mahniča.
Pobalinska ekselenca, vaš komentar vladine poteze?
Na tole tvoje pisanje (in Endimionovo repliko) sem se spomnil danes, ko sem prebral novico o javnem pismu direktorja STA vladi:
Vladi je tako Veselinovič sporočil, da ji kot direktor omogoča dostop do poslovnih knjig in spisov. Ob tem je opozoril, da je edini družbenik vlada in da se doslej s sklepom vlade za prenos korporacijskih pravic v zvezi z zahtevo po dokumentaciji ni izkazala nobena vladna služba ali organ. To velja tudi za vladni urad za komuniciranje (Ukom), ki je sicer dokumentacijo zahteval.
www.dnevnik.si/10429...spisov-sta
Zanimivo je, da Veselinovič v svojem danes objavljenem javnem pismu med drugim piše:
"S strani STA gre sicer za potezo, ki bi ji lahko kdo očital pravno nekorektnost. A po posvetu s pravnimi strokovnjaki sem se vendarle odločil zanjo, čeprav zahteve Vlade RS kot družbenika po vpogledu v dokumentacijo STA, kot rečeno, nismo nikoli dobili. Namesto tega smo bili naslovniki številnih dopisov Ukoma, ki so me silili v protipravno ravnanje in bili deležni diskreditacij tiskovne agencije, zaposlenih in mene kot direktorja, da skrivam dokumentacijo."
agencija.sta.si/2889...vne-sluzbe
Na podlagi tega razumem, da se je Veselinovič za to potezo/pismo odločil zdaj, po 100 dnevih finančne suše in silnem tehtanju med predpisi in sekanjem že prav nagravžnega gordijskega vozla. Ampak v Demokraciji so 2. marca na koncu spisa o neki anonimki objavili Veselinovičevo pojasnilo, ki se po mojem vsebinsko komaj kaj razlikuje od jedra današnjega pisma. Pobalinsko sem zmeden, tudi ker sem takoj verjel Endimionu, da ne more/sme kdorkoli brskati po poslovni dokumentaciji neke firme, privatne ali državne.
"... Vseskozi poudarjamo, da je naše poslovanje transparentno in da je vsa dokumentacija vladi kot našemu edinemu družbeniku in drugim pristojnim organom vedno na voljo,” je med drugim zapisal.
demokracija.si/izpos...toritarno/
Zmeden pa sem tudi zato, ker ne razumem, kako zavita je intimna logika javnega pisma vladi s strani direktorja državne novičarske agencije, da posebej poudari, kako je z javnim pismom seznanil "tudi člane NS STA [posamično?], Svet delavcev STA, Zastopstvo novinarjev STA in Sindikat novinarjev STA [te tri pa kolektivno?]. Pa, krucifiks, saj je pismo objavljeno na spletni strani sta.si v rubriki "O agenciji"!? Je morda hotel reči, da je naštete seznanil pred pošiljanjem ali/in objavo pisma?
S tem javnim pismom sem pisno seznanil tudi člane NS STA, Svet delavcev STA, Zastopstvo novinarjev STA in Sindikat novinarjev STA.
Hočem reči, da sta direktorja Urada za Resnico in državne sta.si očitno prava kozla in glumača, da delata tak cirkus tam, kjer bi bilo treba malo pospraviti po hiši in iti naprej. Obema bi naložil sto udarcev s krepelcem po njuni senci - na sončen dan, da bosta senci jasni in ju bo bolj bolelo.

STA pa jaz ne bi ukinil ali priključil RTVS, ker menim, da teh dveh stvari ne gre mešati, pa tudi daviti ne.

P.S.: A propos Žan Mahnič pa danes vidim tole protestiranje, brez citatov, brez pojasnila, za kaj je šlo...
Izvršni odbor (IO) Aktiva novinarjev Dela in vodstvo uredništva Dela sta obsodila na grožnje, ki jih je državni sekretar za nacionalno varnost Žan Mahnič v petek v čivku namenil Delovemu dopisniku Petru Žerjaviču iz Bruslja, potem ko je ta kritično komentiral odziv predsednika slovenske vlade na prispevek nemške nacionalne televizije ARD.
www.delo.si/novice/s...ovinarjem/
Aktiv novinarjev Dela obsoja sporočilo, ki ga je državni sekretar za nacionalno varnost Žan Mahnič na Twitterju namenil Delovemu dopisniku iz Bruslja Petru Žerjaviču. To razumejo kot grožnjo in še en poskus pritiska politike na novinarje ali medijske hiše. Njihovo izjavo podpirata tudi vodstvo uredništva Dela in Društvo novinarjev Slovenije.
www.sta.si/2889237/a...iz-bruslja
Ker se spominjam tovrstnega kriptičnega ritualnega obsojanja, ki se je kaskadno valilo skozi vse forume vseh družbenopolitičnih organizacij SFRJ, se mi ob takem pisanju kar spahuje. Ker imam o pomahnitalem podmladkežu svoje grozovito mnenje, pa še bolj. Takle mamo, da umirjeni ostareli in osredinjeni ljudje nimamo nikogar, da bi mu/ji dali svoj glas.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen