Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

aljosalp sporočil: 178
Ja pa ne.. Z MCKinsey sem bol sedaj v stiku tretjič. M&A pa to. Sedaj da nekaj vedo je res. Da so pa sposobni preko vseh meja pa glih ne. Večina njih (senior) me spominjajo na Averja, ko je iz Vzajemne želel prešaltati kamorkoli z mindsetom, da on vse to zmore. Tako sem imel bljižnje soočenje z podobnim elementom, ki je sicer za svojo rit izjemno poskrbel, za podjetja, katere je sodeloval pa je bil le vektor molzenja denarja. Moje mnenje v sodobnih M&A v industrijah, ki se to danes izvaja je, da je to le pretakanje denarja in prodajanje po napumpani ceni. Podjetja, ki to doživijo so izčrpana, potencijal (razen tržni, ker se število playerjev v industriji zmanjša) pa je katastrofalen. Sposobni zaposleni bežijo, procesi pa se birokratizirajo, ker seveda "subject matter experts" so deklasirani in vodstvo prevzamejo birokrati. Takošno podjetje rabi precej časa da se otrese teh problemov, oz če kakšen od teh birokratov kasneje posrka kaj tehnološkega znanja o branži v kateri dela je kaj upanja... Podobno je na žalost z politiki v državnih firmah.. Tako, da je primerjava.. žal...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen