Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[alek14]
> [MarijanMacek]
> > [alek14]
> > > [MarijanMacek]
> >
> > Kvantno mehaniko sem začel študirati pri 18-tih in sem prišel do konca Standardnega modela.
>
> Vsaka ti čast, pri 18 letih je povprečen Slovenc v 3. letniku srednje šole, no jaz sem bil v 4. zaradi predčasnega vpisa zaradi koledarja. Študenti se v prvem letniku uče klasično fiziko, mi smo se s kvantno zares srečali v 3. letniku, ko smo imeli 21-22 let. Vsaka ti čast, me prav zanima kaj si se takrat naučil, saj še matematike nisi poznal. Sedaj pa še samo povej, da si pri 18 že znal reševati parcialne diferencialne enačbe.

Začel sem z 2,3,4 delom Strnadove Fizike in Žumerjevo Toploto. Pri vojakih (JNA) sem imel obilo časa. Z matematiko je bilo kot praviš, treba se je bilo vračat nazaj.
Glej, jaz sem študiral fiziko, in v fiziki 1 (Strnad mi je predaval, in pisal skripto predhodnico učbenika, in se spomnim njegove ure, ko je fizikom rekel, 15 vas bo naredilo izpit od 45 vpisanih, samo dobri srednješolci, kemiki so tudi poslušali a so imeli vaje na nižjem nivoju), sam sem bil 16 in me ni mogel vreči, in se mi je kasneje na enem absolventskem večeru opravičeval, da je pač bila taka politika, oziroma prostorska omejitev.
Potem smo pa imeli fiziko 2 (izključno za fizike), spet je predaval po naključju Strnad in tam smo bolj malo povohali kvantno mehaniko, nekaj malega mogoče.

Samo mimogrede, mogoče smo pa prič povohali KM že v gimnaziji, Bohrov model H atoma, ki ga je možak rešil s kosmato predpostavko o kvantizirani energiji, torej lahko rečem, da sem sam še pred 18 letom študiral KM.?
Kje si ti nabral 4 knjige Strnada mi ni jasno. Žumer je bil asistent za toploto pri Kuščerju, kasneje je predaval sinu in tudi v statistični mehaniki nismo pretiravali z omembo kbvantne mehanike, smo pa marsikaj bolje razumeli, tudi zakaj lahko Sava teče navzgor in zakaj se to ne zgodi. V kvantno mehaniko smo se zares poglobili v posebnem predmetu in jo mimogrede uporabljali v Fiziki trdne snovi na dodiplomski in kasneje na magisterskem študijo (ne zamenjati z današnjim!). In prav nikoli nismo vehementno otepali o kvantni mehaniki, pa smo znali marsikaj razložiti in tudi izračunati. Kot si rekel, da si se je učil iz Stranda 1-4 ti prav rad verjamem, samo v prvem zapisu si omenjal en D-K sindrom, glede na obsežen študij psihologije bi lahko vedel, da je to podzavesten refleks, Freud bi te bil vesel..
> > Tule se odpira novo poglavje na področju QM:
> > www.youtube.com/watc...5HyMNNSGqQ
> >
> > Odpira se možnost, da bodo kvantni preskoki postali predvidljivi - kar morda pomeni konec temeljne naključnosti in Kopenhagenske interpretacije QM. Zanimivo ne?
>
> Če mi nekdo citira YouTube za referenco, se obrnem vstran! So pa nedvomno neke nove ideje. Sam tega ne spremljam, sem v istih letih kot Tesla, ko je bila uvedena kvantna mehanika. Mogoče bo moj ta mal dobil naslednji posel na medliranju kvantnih..... Držim pesti!

Tale Avstralec je prof. teoretične fizike in prijatelj od Neil deGrasse Tysona. Včasih razlaga znane zadeve, včasih razloži pomembne nove objave. Sem prestar, da bi
Tale objava (zgoraj sem jo linkal):
www.ocf.berkeley.edu...ollins.pdf

je bila za znanost kognicije kot teorija poenotenja kvatne in splošne relativnosti.
Avtorji so prvič pokazali, da so človekovi možgani evolucijski računalnik. Od tu so se odprla vrata razlaganju delovanja človekovega uma s pomočjo že pridobljenih znanj
S tem je kognicija začela konvergirati z znanostjo AI in ti dve z znanostjo psihologije in antropološke psihologije.
Če bodo kvantni preskoki postali predvidljivi, potem to ne bo več KM, ki trdi, da lahko veš samo kraj, ali pa samo gibalno količino, oziroma je produkt dy.dp=h/2pi (velja za 50% vrednost). Brez tega ni kvantne mehanike, ki je razložila vrstva stvari v ostalih vejah fizike in bognedaj kemije. Bomo pač imeli novo boljšo teoriji. Mladina se bo pač učila nekaj novega, rezulati dosedanj bodo pa ostali.

Še vedno pa nisi povedal, kje so objavljeni tvoji cenjeni rezultati na zmnajševanju toplotne prevodnosti ko-polimerov. kar sem našel, so se vsi trudili povečati prevodnost...

Ob priliki, ko bom na FE bom pa poiskal kolega Topiča in ga malce pobaral o vajini debati, se strinjaš, da lahko javnosti predstavim njegovo vodenje vajine debate o kvantnih črpalkah.

Sem pa ravnokar našel eno poročilo o

Kvantno izboljšan absorbcisjki hladilnik, slv.bioconus.com/qua...ors-404384

Ni kaj, prav lepo nakladanje....

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen