Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.235
[Borza] Tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg
[#2903532] 31.01.21 08:22 · odgovor na: lejla25 (#2903473)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: crt 31.01.2021 08:24
[lejla25]
Poteza Robinhooda v četrtek ko so zaustavili nakupe nekaterih delnic: GME, AMC, NAKD, BB...je samo dokaz da je Robinhood platforma igrača velikih igralcev. Zato da lahko zastonj trgujejo dobi Robinhood vse podatke o trgovalcih, katere delnice kupujejo, short pozicije...in jih za lep denar prodajajo Hedge skladom.
tako je, robin hood prodaja knjigo narocil in tudi posoja (kot vsi vecji brokerji) delnice za short, pri cemer obdrzi celotno "najemnino" -- oboje v zameno za to, da imas "brezplacno trgovanje".

temu se clovek elegantno izogne tako, da ne sili za vsako ceno tja, kjer je nekaj kao brezplacno.

robin hood (in drugi v tem momentu financno malo sibkejsi brokerji) pa trgovanja ni omejil iz zlobe, temvec zato, ker je imel nenadoma taksno maso kupcev s tako koncentriranimi nakupi v tako eksoticni robi, da je to bistveno povecalo njegove obveznosti iz naslova jamstev za poravnavo (skladno z vnaprej obstojecimi pravili, ki so bila zaostrena po dogajanju 2008-9).

zakaj ni sel tega takoj razlozit? zato, ker bi moral omeniti, da mu bo dogajanje zjebalo likvidnost, omenjati glasno take stvari pa je zadeva, ki lahko dogajanje celo pospesi in je bilo bolj takticno biti tiho oziroma dajati cim bolj formalisticne izjave. zdaj je dokapitaliziran + dobil kredite in ima obstojece stanje sanirano, ohranja pa omejitve, da mu ne bi spet zbezljalo.

v tem smislu je ravnal racionalno tako za svoj zep kot za druge, ker ce bi se sesulo zaupanje v sistem poravnave, bi slo v 3pm vse od malih do velikih.

obstajajo ljudje, ki bi na zgornji "ce" odgovorili "saj je vseeno, ce sem jaz v riti, naj bodo tudi drugi v riti, sicer meni od tega ne bo zares boljse, mi bo pa toplo pri srcu". ta pristop je ze nasel svoj politicni izraz, zdaj pa kot kaze isce se trznega.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen