Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Je šlo vse v maloro?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

alpha7B5sn sporočil: 955
[Glavni forum] Tema: Je šlo vse v maloro?
[#2898012] 11.01.21 11:02 · odgovor na: (#2897907)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 11.01.2021 11:16
[alek14]
>Ste si mislili, da boste kdaj skoraj vse leto zaprti, omejeni pri svobodnem gibanju? Da ne boste mogli obiskati sestrične v drugem kraju, drugi regiji? Da ne boste mogli v hribe, na morje, če jih ravno nimate pred vrati, da ne boste mogli potovati? Da otrok ne boste mogli poslati v šolo?

Seveda. Tako pričakovanje je bilo z mojega gledišča povsem OK (maske sem imel že kupljene...).

Še ene par stvari, ki jih kaže pričakovati:

- potres v Ljubljani
- državni udar v ZDA
- nekontroliran razpad EU

- potem sicer manj manj verjetne:
--izbruh kakega super vulkana
--astrofizikani dogodki (asteroid, GRB, ...)

Vse te zadeve so potencialno take, da bi bila tale korona videti kot sprehod skozi park in z vsemi temi je treba računati. Tudi pandemije niso ravno vsako leto...
Dober dan, samo na hitro bom dopolnil zgornji seznam. Bi še kaj pokomentiral, mislim na splošno in tudi pri drugih člankih in objavah, ampak mi zmanjkuje časa, da je to že skoraj neverjetno(!), še posebej zaradi ultranenormalne količine dogajanja okoli nas, ki je še posebej izrazito v zadnjih 3 ali 4 tednih (ne, to ni naključje, da ne bo kdo mislil!), ki bi si ga sicer nadvse želel spremljati vsaj približno v celoti in čimbolj sveže (in po možnosti na marsikaj opozoriti še koga ...), ampak to hitro postaja nemogoče. :-S :-/ Pa pri tem mislim zgolj tiste dogodke, za katere menim, da so (dolgoročno) vsaj pomembnejši oziroma imajo takšne "pretenzije" (...). Skratka - čista norišnica. :-P

Potres v Ljubljani - da, tega sam pričakujem že vsaj zadnjih 10 let. Nekaj mi daje slutiti, da bi se znal zgoditi s krepitvijo solarnega cikla 25:
spaceweatherarchive....has-begun/
... čeprav, glede na trende, naj ta ne bi bil izrazito intenziven (mislim na solarni cikel) in čeprav "pravoverna" znanost zanika povezavo med potresi in sončevo aktivnostjo (vsaj to njegovo aktivnostjo v trenutno nam znanih "okvirih"), kolikor sem v zvezi s tem prebiral nazadnje nekaj let nazaj (obenem pa vem tudi za vsaj eno znanstveno študijo, ki nakazuje drugače ...).

Državni udar se je po mojem mnenju v ZDA že zgodil ("prikrito" in na tak ali drugačen vsaj parcialen način celo večkrat v zgodovini, med najbolj očitnimi sta npr. primer JFK in 9/11). Zadnjič izrazito, oziroma tokrat zares očitno, ravno v zadnjih nekaj tednih in je še ongoing. Kot sem napisal pred kakšnim mesecem, dvema - morda ni več daleč čas, ko bo na nekem peronu zapiskal naslednji vlak za Auschwitz ... Zadnji dogodki v ZDA so "lep" in še dodatni, tipični znanilec (in pravzaprav iz zgodovine precej dobro poznani) točno takšne prihodnosti.

Drugo vprašanje pa je, zadnje čase precej aktualno in pogosto (vsaj) v določenih krogih (v ZDA in še kje), če bo/bi v ZDA morda prišlo do (druge) državljanske vojne(?).

Še tole, čeprav nikakor ne bi želel biti preveč (ali celo zgolj) pesimističen - naslednje sem hotel nekomu replicirati oz. dopolniti v neki drugi današnji objavi Financ, namreč - že parkrat sem v zadnjih prav tako nekaj tednih zasledil specifično (...) omenjanje zelo verjetne vojne med ZDA in Kitajsko, do katere naj bi prišlo - pišem po spominu - v naslednjih 2 do 5 letih (also sprach avstralski senator in upokojeni general-major Jim Molan). Saj veste - ko začnejo takšni namigi relativno potihoma prihajati v medije, to verjetno ni neko naključno masiranje (pozornejše in čuječne) javnosti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen