Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kaj čaka nepremičninski trg Slovenije

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Nepremičnine] Tema: Kaj čaka nepremičninski trg Slovenije
[#2883660] 17.11.20 20:40 · odgovor na: (#2883380)
Odgovori   +    0
[jezdec666]
Ne samo nepremičninski davki, ampak tudi komunalije so visoke. Jaz sem skoraj kupil (špekulativno) eno stanovanje v Trstu po prvi krizi 2008. Cena je bila več kot ugodna, precej manj kot jurja, mislim da nekje 700 na meter, stanovanje solidno, lokacija sicer nekoliko neugodna, relativno blizu pristanišča in naftnih terminalov. Kar te odvrne je vsi stroški, ki jih imaš, že da prideš do prepisa te košta 2x toliko kot v sloveniji za primerljivo stanovanje (seveda te upalijo za agenta, takse in notar bistveno dražji). Potem pa so mesečni stroški, ki so bili v tistem času vsaj 2x višji kot za primerljivo stanovanje recimo v Novi Gorici ali Kopru. Najemnine pa v smislu donosa podobne kot pri nas če se prav spomnim za tisti čas. No danes se prodajajo taka stanovanja vsaj 50 % dražje, res pa je da je tudi pri nas šlo nekej za tak procent gor.
PS: sem na hitro pogledal, podobna stanovanja se v Trstu prodajajo danes za približno 2x toliko kot takrat.
Jaz poznam en konkreten primer, ko sta se dva mlada iz goriškega področja odločila za nakup stanovanja v Trstu, tako da očitno je neka računica.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(