Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

NimbusN sporočil: 228
Jaz si zelim, da nekdo pokaze izracun koliko bi k zmanjsanju temperature na Zemlji prispevala najbolj "pravicna" "virtue signaling" zaveza: skupinski samomor vseh drzavljanov Republike Slovenije. Ne zmanjasnje toplogrednih plinov za 10%. NIti ne za 70%. Niti ne ogljicna nevtralnost. Ampak, kar, radikalno in podnebno "pravicno" samomor vseh drzavljanov. (Preprican sem, da bi bili ljudje zaprepadeni nad (ne)vplivom podnebne pravicnosti in krepostnosti Slovencev.)

In na podlagi izracunenega efekta tega krepostnega skenslanja bi se lahko odlocili koliko so smiselni manj krepostni ukrepi.

Moja fizikalna intuicija mi pravi, da bi ta izredno krepostna gesta Slovencev prispevala k znizanju temperature na Zemlji za natanko 0 (z besedo nic) stopinj celzija (oz. bi bil prispevek nase krepostnosti nemerljiv).

Zakaj bi torej sploh karkoli delali v Sloveniji v smeri znizevanja konkurencnosti te drzave, ce to ne prispeva nic (merljivega) k zmanjsanju temperature?

Dokler ne prisilis k odstopu od nacrtov izgradnje termoelektrarn (in ostale uporabe fosilnih goriv) tri milijone Kitjacev in Indijcev, lahko Slovenci naredimo vsi samomor in bo rezultat tga res castno krepostnega dejanja v smislu vpliva na temperaturo na Zemlji natanko nic (nemerljiv).

Vse projekcije o joj prejoj strasnih posledicah povecanja koncentracije toplogrednih plinov v atmosferi so narejene na podlagi modelov. Vsi modeli so pomanjkljivi. Hint: modeli napovedi razvoja pandemije kornovairusa. In dokler ne bomo res prepricani, da so klimatoloski modeli pravilni, ne bo nobene skode, ce Slovenci v silnem zanosu krepostnosti za trenutek odlozijo delo, pogledajo kaj bodo rekli klimatoloski modeli leta 2030 in se takrat odlocimo ali bomo naredili nas nicelni prispevek k zmanjasnju temperature in kako bomo to izvedli in kdo bo nagarajen zaradi te krepostnosti tako politicno kot denarno. Do takrat pa, prosim, dajte mir. Lahko sicer obredno natepemo kakega kozla po njegovi senci, da bo izkazovalcem krepostnosti lazje na dusi, kaj vec kot to pa bi bil idiotizem in kretenizem.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen