Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 8.017
:) Ne vem, ti baje vse veš?

4 TWh je dodatna iskana kapaciteta poleg sedanjih 7,5 TWh čez 15 let.

Ker pa JEK in TEŠ 6 čez 15 let delno ali v celoti izpadeta (predpostavka) in če gremo v komplet e-družbo, potrebujemo za čez 15 (20) let NOVIH obratov za 8,5 TWh (4 nove + 4,5 zaradi odpadlih obratov).

Prosim te za ceno teh 8,5 TWh (obrati + vložek v omrežje), ker to je cena prehoda čez 15 let na idealno e-družbo. No, lahko tud čez 20 let. Ampak 20, opozarjam, pomeni, da 10 let na projektu grdbaneo-montažno delamo, da bo v 11 letu zalaufal. Kje smo sedaj? In kje je tle EKO vidik? Razne Grete in civilne družbe, ki so proti vsakemu takemu mega projektu?

Sem te samo zbodel, ko sem povedal objektivno dejstvo, da po tvojem scenariju (500.000 e-vozil + dodatna poraba iz drugega naslova) že čez 10 let potrebujemo še 2 TWh.

Ampak ti veš več, jaz pa energetik nisem, priznam. Ampak ti veš in znaš bolje računati od mene. Napiši.

In prepričaj fante na HSE, da je tvoja matematika najugodnejša za Slovenijo in Slovence.

(In ko me ne boš prepričal, ker bolj verjamem v plin kot srednjeročnega rešitelja energetskih zagat v Slo kot kaj drugega... ampak vseeno, ti dajem možnost... gremo dalje)

Prisegam na simple mozag, press. :)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen