Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: CICG

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Micare sporočil: 1.582
[Borza] Tema: CICG
[#2816349] 11.02.20 15:54 · odgovor na: karlovacko (#2816279)
Odgovori   +    2
Za koliko pa? Tale korona virus je proti gripi obladljiv. Gripa je bolj neobvladljiva. Kot finance.

Znanc me je vprašal, kam naj vloži 5000 €, da bo zaslužil na hiter kakih 500€.
Najprej sem mu reku, da sanja svinja kukuruzo. Pol semu reku, da bo prej kaj zgubu kot zaslužu. Ker spremljam le Cinkarno sem preračunal.

Verjetnost, da Cinkarna pade je majhna. Se pa najdejo prodane duše in pokvarjeni upravljaci državnega in drugega ne njihovega premoženja, ki za bakšiš naredijo vse. CICG je že večkrat na polovico ali skoraj tretjino tržne vrednosti. Delnice so rizičen kapital. Pač vložiš kolkor lahk reskiraš.

Za 5000€ dobiš 25 delnic CICG.
25 delnic po lanski dividendi prinese 430€ po davku. Kolikšna bo se še ne ve. Če bo šlo kaj ven iz rezerv bo lepa. Po skupščini je vprašanje koliko bo padla in kdaj pride na prejšnjo vrednost.Bomo kmalu sanjali in hvalili starga šefa. Pride nov, poln znanja pa še krave ne zna pomolst. Nove ideje, sveža teorija, brez rizika ni dobička. Vsi, ki jim pada v žep ga trepljajo po rami, vabijo na proslave i zabavne kongrese. Ker je pameten in lep?

Če bo v času brezvladja kak špekulat poizkusil s prevzemom. V tem čas je kontrola šibka in morala še bolj na psu. Mal zlobira, velik naparkira, se več pripravi za takoj sprejet ponudbo. Bi vrednost skočia vsaj za 20%. Če potem Cinkarno izčrpa, zadolži, pobere državne pomoči in subvencije, olašave, davčne olajšave, proda ime, firmo "Cinkarna", vse parcele in premično premoženje. Dobi lep kup denarja. Seveda ne bo obešal to na veliki zvon. Bo preseečenje. Vsekakor pa bi to počel pred skupščino. Bi prineslo, če kupec proda pred skupščino kakih 720€.

Da bi država razisala internetno dražbo z znano minimalno ceno pa ne omo videli. Je preveč transparentno in ni bistro kot kalna voda. Cinkarna zna bit zanimiva za Kitajska in Indijska podjetja kot evropsko podjetje zaradi znanja, eko tehnologije, prometnih povezav in ugleda. Tak je račun brez krčmarja.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen