Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[alek14]
Nisi razumel mojega prvotnega posta.
Bom pojasnil. Ko sem napisal, da ne vedo kam z "tistim" sem imel v mislih "ne vedo" (v narekovajih).
Pri takih zadevah je precej utečen posovni model, vzemi subvencijo (plačilo ali karkoli) in pusti zadevo državi. V enak model je šla npr. Adia Airw. Ok. Ni šlo za odpadke, je pa šlo za "krožno gospodrstvo".

Edina stvar, ki bo delovala, je zrelaksirati ekološke ukrepe za sežig odpadkov.
Bojim se, da še vedno ne razumem... Treba je preprečiti, da nekdo pusti odpadke na plečih davkoplačevalcev, to je vse.

Sorry, ker sem malce siten. Bil sem na obeh lokacijah, na dolenjskem pogorišču in v štajerski gramoznici in se mi ne zdita nič zabavni.

Zelo podpiram sežigalnice, a tale z rahljanjem okoljskih ukrepov je mimo. Zakaj?

1.Naši standardi so že zdaj nekje na robu EU in jih sami ne moremo kaj dosti zrelaksirati. Treba bi bilo spremeniti EU regulativo, kar pa lahko pozabimo.

2.Problem pomanjkanja sežigalnic v Sloveniji niso previsoki okoljski standardi, ampak (med drugim tudi) javno mnenje. Če bi zrelaksirali ekološke ukrepe, bi kvečjemu okrepili javno nasprotovanje.

3.Tudi če postavimo nekaj sežigalnic, bo za sežig še vedno treba plačati in se bo bolj splačalo poslati firmo v stečaj kot pa plačati kurjenje, magari bi bili ukrepi zrahljani

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen