Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2804145] 21.11.19 15:43 · odgovor na: rava (#2804137)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-207617 21.11.2019 15:47
[rava]

Kok je pa dodana vrednost dejavnosti Gostinstvo na Škotskem nimam pojma, sam če pravš da je tud tam bolj revšna nevem kake bogatije ne more bit kljub temu, da znajo verjetno boljš zakasirat kot mi.
Na skotskem je turizem nesto izmedju, pa kar fajn kasirajo. Sklepam pa iz povprecnih regionalnih dohodkov, ker je dokaj jasno, katere regije so turisticno usmerjene. Definitivno imajo v Aberdeenu (nafta) in Edinburghu (provincialna prestolnica) vec denarja kot v highlandsih, je pa res da turisticni highlandsi zadnje sirotinje tudi niso: www.ippr.org/files/n...ug2015.png

Hkrati pa je treba vedeti, da v teh hribih zivi zelo zelo malo ljudi, in se ta masa turistov porazdeli na malo prebivalstva. Najbrz ne mores met 100 prebivalcev na km2 in da vecina dobro zivi od turizma.

Se ena anekdota glede turizma kot industrije; ko sem klical hotel na otoku Skye (orto skotsko narecje) me je zena vprasala, kok je bil naglas gospe na telefonu... in sem rekel "ja kaksen le? Poljski seveda." Z razlogom so kelnerji v ljubljani sipci in bosanci. Dodana vrednost pac.

Turizem je na skotskem 5% bdp in 7% zaposlitev. Pa imamo slovenci vsaj 20 let resnega dela, da bi znali tako kasirat kot danes skoti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen