Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.945
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2804104] 21.11.19 11:47 · odgovor na: rava (#2804076)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.11.2019 11:49
[rava]
> [abohte]
> > [rava]
> > Cela država je prepričana, da bomo s turizmom prilezli do avstrijskega standarda.
> > Pa bomo figo.
> > Turizem strateška panoga ne more bit, ker je to po defaultu panoga z nizko dodano vrednostjo, če se ga greš tako kot mi pa sploh.
>
> Ko bomo od Države odvisni, ali pride k nam Yaskawa, bomo v velikih težavah. Turizem ima nizko dodano vrednost, ker je kapitalsko nizkointenzivna panoga. Ne more biti drugače. Pravzaprav je prav zaradi tega tupasto gledati dodatno vrednost iz računovodskega vidika, ampak bi bilo bolj primerno gledati ekonomsko dodano vrednost.

Iz dodane vrednosti na zaposlenega izplačuješ plače, dragi. Če je ta nizka, so tudi plače nizke. Kakšen računovodski vidik, to je vidik zdrave kmečke pameti.

> Jasno, da turizem ne bo nikoli nadomestil Yaskawe, bo pa morda zvišal dodano vrednost prekmurkskemu kmetu, ki ima 5ha koruze in kateri ima še nižjo dodano vrednost. Yaskawa sicer zaposluje toliko ljudi kot 1 ljubljanski hotel.

Yaskawo sem dala kot primer v kero smer bi morali it. Če bo v okolju X yaskaw, po možnosti takih, ki bodo imele sedež in razvoj tle, bo šlo tudi kmetom dobro.
Veliko takih firm vleče gor vse živo v okolju.

> Dodatno gre tudi za multiplikativne učinke: turisti kupujejo tudi lokalne proizvode, storitve...

Aha, teli backpackerji, ki zdaj po Ljubljani štalo delajo, nas bodo katapultirali v orbito, ker bodo tle v štacuni kupili sendvič.

> Nesmiselno je ocenjevati učinke turizma na podlagi ekstrapolacije poslovanja 1 gostilne.

Đizs, tista 1 gostilna ima najboljšo kuharico NA SVETU, ki se zna odlično prodajat po tujih medijih, promocija ji štima kot malokomu itd.
Pa niti ona ne seže do povprečne slovenske dodane vrednosti na zaposlenega.

Pa po pravic povejte - če bi bili tujci in ne bi poznali države - kok velikih ljubiteljev turizma kot strateške panoge bi šlo dopustovat v eno tako državo kot je Slovenija.
Men še na misel ne bi prišlo, da bi šla na dopust sem.

Kako se pa dela turizem z visoko dodano vrednostjo, si pa tlele poglejte, kolk Švicarji pokasirajo, da vam med počitnicami 3 tedne froca mirkajo.

The clients are typically financially comfortable, able to afford CHF8,000 ($7,980) for three weeks all-inclusive, which is not the highest price in this market.

www.swissinfo.ch/eng...n/44267238

Pol se pa zamislite nad našim konceptom, ki temelji na cimerfrej in kranjski klobasi, pa se prašte, če boste tud lahko tolk pokasirali.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, dokler Yaskawi podobne firme - BTW, koliko je takšnih na svetu ? - v Atlasu sveta ne najdejo države, v katero tebi še na misel ne bi prišlo, da bi šla na dopust, je za to državo boljše, da njeni prebivalci - kmetje bodo vsaj imeli nekaj za jest - nezaposleni crkujejo od lakote ... eh, jebiga ...

P.S.: če se ne motim, si že kar nekaj cajta na svetu, pa si - I wonder why - še vedno v Sloveniji ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(