Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.945
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2799821] 21.10.19 15:43 · odgovor na: pobalin (#2799809)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.10.2019 15:48
[pobalin]
> [najobj]
> ... holy shit ! ... čuj, saj se hecaš, a ne ? ...

Ne. Vedno sem smrtno resen.

> P.S.: na totem forumu sem prebral že vse mogoče, da pa bi osamosvojitev Katalonije, podražitev javnega prometa v Čilu in napoved obdavčitve aplikacij Viber in WhatsApp v Libanonu kdo povezal z brexitom in ameriško trgovinsko vojno proti Kitajski (= razbijane trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu),

Ja točno o razbijanju zakrinkanih tolp poročajo z vseh treh prizorišč, razstresen kot sem, pa sem pozabil omeniti še podobno divjanje rumeni telovnikov oz. nekih militantnih in vandalskih frakcij v Franciji.

> pa je tudi kot zajebancijo z zahodnjaškim infotejnmentom v rieliti šou obliki le malo preveč ... aja, ker je razbijane trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu prešlo v naslednjo fazo, ko so se nič krivi lastniki razbitih trgovin in uporabniki uničene infrastrukture v kitajskem Hong Kongu začeli tudi sami boriti proti "borcem za svobodo", bi bilo pred očitno bližajočim se novim Tiananmenom dobro vedeti, če se "borci za svobodo" borijo za status, ki je veljal od 1841 do 1997, ko so kitajsko(!) ozemlje Hong Konga po dobljeni vojni kolonializirali Britanci ali pa za status - Kitajska je v vmesnem času postala svetovna velesila, s katero se ne more noben zajebavat, kaj šele predčasno enostransko prekinjat podpisane sporazume - od 1997 do pred nekaj meseci, ko je bilo več kot 20 (dvajset) let pod kitajskim komunističnim škornjem vse OK, z začetkom Trumpove trgovinske vojne proti Kitajski in za britansko gospodarstvo nujnimi posledicami brexita pa kar naenkrat ne več ...
S tvojimi svetovnimi nazori, verovanji, prikaznimi in vnaprej izdelanimi podobami se ne nameravam prerekati. Mene predvsem zanimajo dejstva, podatki, potem pa iz tega poskusim sestaviti sliko. In moja površno sestavljena slika kaže, da so povodi povsod slabšanje političnih in/ali socialnih razmer in da se k čisto normalnim demonstracijam povsod na nek misteriozen način prištulijo vandalski huligani.

Kdo nadzoruje vzvode in niti vandalov in huliganov po svetu ne vem. Vem pa, da so bili neki vandali in huligani na delu na bencinski črpalki Tepanje, ko niso mogli spremeniti izida fuzbal tekme, ampak so lahko samo še vandalizirali in huliganizirali. Ker očitno rabijo predvsem ali samo to, ostalo je postranskega pomena. Bagra in svojat je takšna tukaj in tam, bela, rjava ali rumena. Da jo prekanjeni včasih znajo izrabiti za svoje načrte ni nobeno odkritje, pa tudi ne univerzalna sestavina, ki jo lahko v vsako zgodbo namešaš po svojih preferencah.
... OK, če ti mešaš - kako priročno za mene - mariborske Viole z razbijanjem trgovin in uničevanjem infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu, ki so se po več kot 20 (dvajset) letih "trpljenja" pod kitajskim komunističnim škornjem kar naenkrat čisto slučajno pojavili skupaj z začetkom Trumpove trgovinske vojne proti Kitajski in za britansko gospodarstvo nujnimi posledicami brexita, se tudi jaz s tvojimi svetovnimi nazori, verovanji, prikaznimi in vnaprej izdelanimi podobami ne nameravam prerekat in bom skupaj s tabo počakal na dejstva, ki se bodo glede na spopade med lastniki razbitih trgovin in uporabniki uničene infrastrukture in razbijajočimi "borci za svobodo" v kitajskem Hong Kongu verjetno kaj kmalu pojavila ... aja, in da ne pozabim na zgornji post, če se le da, jaz kupujem robo zaradi vsebine, ne pa zaradi embalaže in če mi vsebina ni všeč, robo ne glede na embalažo drugič ne kupim več ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(