Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Ali moraš biti kot lastnik doo nujno zaposlen?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Odklop] Tema: Ali moraš biti kot lastnik doo nujno zaposlen?
[#2798733] 13.10.19 22:39 · odgovor na: anon-525777 (#2798728)
Odgovori   +    1
[Doojevka]
CITIRAM, KAR JE ZAPISAL [FIN-311684]

In še, govorite le o zdravstvenem zavarovanju. Jaz pa sem nekje zaseledila, da bi si bilo treba v mojem primeru, ko mi moj doo, katerega 50% lastnik sem, ne more več izplačevati plače plačevati VSE prispevke, ko se jih sicer plačuje skupaj s plačo. Se pravi po vašem, temu ni tako?
Se opravičujem, razumel sem, da nisi nikjer zaposlena in sem zato pisal o zdravstvenem zavarovanju, zdaj si napisala, da si zaposlena v podjetju v katerem si 50% lastnik. V primeru težav, pomanjkanja dela, slabega finančnega položaja...ti direktor lahko odpove pogodbo o zaposlitvi iz poslovnega razloga, seveda, če nisi zaščitena kategorija, po domače delavka pred upokojitvijo, lahko pa ti odpove pogodbo iz razloga nesposobnosti in se lahko prijaviš na zavod za zaposlovanje s pravicami pod pogojem, da tvoj delež dobička v podjetju ne presega letne minimalne plače, mogoče pa na zavodu ta pogoj spregledajo...Za bolj podrobne informacije se obrni na kakšno svetovalno podjetje na svojem koncu ali neposredno na zavod za zaposlovanje.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen