Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-198677 sporočil: 345
Problem, ki ga jaz vidim, je v tem, da ljudje prehitro pričakujete spremembe. Ko sem jaz prišel in zasebnega v javni sektor, sem bil zgrožen. Ker so tukaj pač drugačna pričakovanja. Pa se je od takrat sistem zelo izboljšal.

Vedeti pa je potrebno nekaj. Majhno podjetje se bistveno hitreje prilagaja kot neka velika ustanova, ki je še zelo regulirana in hierhaično urejena.

In kot drugo. V zasebnem sektorju (kot sem že zapisal), je glavni cilj denar,v javnem sektorju pa javni interes. Kaj je to javni interes? Javni interes je lahko marsikaj. Če se zamenjati leva in desna vlada, se lahko spremeni tudi javni interes. Ena vlada daje večji poudarek človeškim vrednotam (recimo pravica do izražanja mnenja, večja ekonomska svoboda, pravna varnost, pravica do obveščenosti o stvareh javnega pomena itd.), druga pa večji pomen podpore inustriji, inovacijam, znanosti itd.

Država to smo mi. Če ste tako enotni zasebniki in tako podjetni, potem ni vrag, da bose stopili skupaj in naredili to državo boljšo, kajneda? Navsezadnje je to v vašek ekonomskem interesu.

V parlamentarni demokraciji ima vsako resno podjetje svoje zastopnike, ki lobirajo za potrebe večjih podjetij, ali zastopnike, ki lobirajo za nek ceh, denimo združenje obrtnikov in podjetnikov. Pa še znotraj teh združenj so lahko ozko specializirani cehi, denimo zdravniški lobij ala FIDES. Vzvode oblasti torej imate. Izšolate lahko uradnike kakršne hočete in uredite državo kakor želite. Jaz ne vidim problema.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen