Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[kmetovalec]
> [NemirniTujec]
> Ekoturizem je komot boljsa izbira. Naj se neintenzivnim kmetom pobere subvencije in pomoci, ce ne morejo preziveti na trgu, naj grejo delat v revoz, s tisto zemjo pa naj se ukvarja nekdo ki ni nesposoben.
Naš dragi Nemirni izseljenec je očitno spet premočno potegnil Črtovo kačjo slino, zdaj bi pa iz Brexitanije na remote mojedeželne kmetiče iz zakotnih krajev pošiljal v Revoz, potem pa najbrž še v Filadelfijo. Kao da njemu odjedajo silno veliko funtov, čeprav je on čisto zadovoljen z italijansko in madžarsko ovčetino. V svojem zanosu bo kmalu prišel do tega, da tudi Revoz dobiva neke subvencije, ki jih je treba ukinit in če Renault in njemu podbni ne morejo preživeti na trgu brez državne pomoči, naj grejo past ovce. Na kar bo ugotovil še, da se tudi šolmoštri in dohtarji in še ogromno drugih futrajo iz javnega korita in bi na trg pognal še njih.

In tako bi naš dragi Nemirni po šlukih izpraznil skoraj celo Mojo Deželo, ko pa bi vse te Mojedeželane zagledal, kako delajo na brexitanskih ulicah, štacunah, gradbiščih, delavnicah, fabrikah, bi zavil v pub in s somišljeniki glasno zagovarjal odcepitev, ograjo, izgon itn.
Za Ekoturizem so prej ko slej potrebni kmetje. Koliko imamo turistov v KOčevskem rogu in koliko po turističnih kmetijah? Ravno zveri onemogočajo kmetijam preživetje na trgu saj jim višajo stroške oziroma povzročajo škodo.
Ja, za ekoturizem so predvsem potrebni turisti, ki si ga želijo, so ga zmožni in pripravljeni plačati ter dovolj zapolniti kapacitete čez vse leto. Ob tako modrih in nesebičnih nasvetih na daljavo, jaz vedno znova ponovim besede od mene veliko pametnejšega in plodovitejšega moža.
“Anyone who is willing to work and is serious about it will certainly find a job. Only you must not go to the man who tells you this, for he has no job to offer and doesn't know anyone who knows of a vacancy. This is exactly the reason why he gives you such generous advice, out of brotherly love, and to demonstrate how little he knows the world.”
B. Traven, The Treasure of the Sierra Madre

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen