Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[rava]
> [pobalin]
> Na žalost se vse sorte pumpanje stopnjuje. Očitno je pumpaštvo poklic naše svetle prihodnosti. Pa prav nič ni prijetno v tem kevdru sobivati z domnevnimi ljudmi, ki se pod novico iz Južne Afrike brez vsakega zadržka razpišejo o opicah... O tempora, o mores!

Ljudje zmerjamo in žalimo drug drugega. Ojoj prejoj. To je strašno.
Pejd na Bled pa posluši kaj Blejci pravijo o Gorjanih, pejt v Krško in posluši, kaj Krčani pravijo o Bohorcih, pejt v Domžale in posluši kaj Domžalčani pravijo o Moravčanih in pejt v Kamnik in posluši kaj Kamničani pravijo o Thincih al pa Domžalčanih.
Skratka sama divjaška, do konca retardirana in inferiorna plemena vsepovsod okol po sosednjih vaseh.
Pa noben panike ne zganja.
Rava, res sori, ker sem desetletja rasel in se staral v enem čudnem mehurju - od maziljenega otročka do postaranega ignoranta - in se sploh nisem zavedal realnosti barvitega sveta okrog mene. Pa kako so skoraj vsi ljudje Moje Dežele in drugih dežel ves ta čas okrog mene zdržali in se zadrževali, da zaradi njihovih slikovitih navad mene, mestne snežinke ne bi kap. Ali pa sem se družil z napačnimi ljudmi. Mogoče sem se z njimi pogovarjal napačne stvari, ali pa niso vsi Blejci, Kamničani, Krčani, Domžalčani itn. glih & glajhšaltani.

Če bi vedel, da zmerjanje paše v čisto prijazno tradicionalno folkloro, da se za črne zamorce komot reče, da so opice, bi si mogoče tudi jaz kdaj privoščil kaj takega. Pravzaprav bi poskusil prijazno folklorno dopisovati si z južnoafričanko, ki bi me najbrž folklorno zmerjala z belim prašičem ali čem podobnim, in oba bi se imela res fajn.
Samo če pa kdo nekaj čez črnce ali muslimane reče, je pa prec histerija in konec sveta, Bohorce za katere se isto govori, pa klinc gleda, ane.
Ne vem, če boš to razumela, ampak... Mislim, da je opazna razlika, če se midva sproščeno folklorno pogovarjava za šankom in se zmerjava s kravo, prašičem, konjem, kozo ipd. ali pa če začnem za vse ženske po defaultu uporabljati besedo krave.
Tolk mal rasizma kot ga je zdaj še nikoli ni bilo in svet se s tega vidika ful izboljšuje.
Dejte ga srat s to histerijo, no.
Nisem imel občutka, da bi se svet zadnja leta ful izboljševal, prej da se je nihalo obrnilo nazaj. Pa tudi ne občutka, da sem histeričen. Prej nasprotno: histerični so se mi zdeli opičji komentarji, jaz pa sem ti samo mimogrede pripomnil, da se ob tem ne počutim glih najbolj fajn.

Ni pa nobena tragedija, dokler jaz in meni podobni lahko ostanemo v svojih mehurjih za snežinke, oni drugi pa naprej zganjajo svoje folklorne vaje med moravškimi in južnoafriškimi modeli naslavljanj, da družboslovski raziskovalci ljudskih običajev ne bodo ostali brez dela. Ker če človeške nevednosti zmanjka, bo to pomenilo tudi konec človeške pameti.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen