Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[jernejbergoc]
Ampak kot sta ugotovila je to v resnici beside the point. Stopnja ekonomske, druzbene in politicne kulture, odnos do napredka, znanja in razvoja sposobnosti, prevzem odgovornosti etc. so tiste kljucne stvari, ki delajo eno nemcijo bolj razvito od ene slovenije.
In v resnici bi v Sloveniji lahko brez problema prevzeli sem in tja kaksno njihovo idejo ali navado - ampak ne, mi smo bolj papeski od papeza in se ze ne bomo ucili od nekoga, ki je sproduciral Abgasskandal in BER. Kazanje s prstom na druge naredi domace probleme prijetno manj problematicne.
No, mene najbolj zabava, da se je tu spodaj razplamtela tako silna razprava o naši zaplankanosti in nesposobnosti, pa o pokvarjenih in neumnih überNemcih, pa o tem, da se ne smemo oklepati parih izjem v železnih navadah Germanov... čisto mimo pa je zdrsnila omemba, kakšno razsulo je našel mlad slovenski kader v poslih stare ugledne družinske pisarne.
Družinska pisarna je bila v precej kaotičnem stanju, premoženje je bilo razdrobljeno in ni bilo povsem jasno, koliko ga sploh je. Nekoč smo našli celo barko v Južni Afriki. Nemci, navajeni dela v postavljenih strukturah, so si na tem kaosu polomili zobe. Podjetje smo počasi uredili in zdaj upravljamo različno premoženje, od skladov zasebnega kapitala in nepremičnin do umetnin in drugih zbirateljskih kosov.
Hehe, nobene ordnunge in discipline?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen