Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 6.001
Zadnja sprememba: mimoidoci 31.07.2019 12:55
[Endimion]
> [kren]
> > [Endimion]
> > Skratka ono ko je rohnel, da zdaj ma pa zarad Luke meseca res vsega dost, in da si bo izplačal dobiček in nehal investirat, so navadna jajca. Nikol ni mel na računu teh 30 mio, da bi si jih sploh lahko izplačal.
>
> Če se prav spomnil je rohnel, ker ga je Luka Mesec obtoževal davčne utaje.

Luka se je narobe izrazil. Ampak dejstvo je da v vseh letih obstoja, vse do leta 2016, Akrapovičevo podjetje navkljub ustvarjanju dobička, ni plačevalo DDPO. Vsaj po javno objavljenih letnih poročilih, ne. Konstantno je imel davčni odpustek. Ja, je investiral, ja je raziskoval,... A je to de-facto, državna subvencija. Boscarol je dobil direkt injekcijo, ta pa skozi znižanje davčno denarne obremenitve.

Endimion krasno razlagaš stvari. In ekonomijo ter finance v nasprotju z Levico tudi dobro razumeš. Povsod pri tebi je logika, a zakaj hudiča te zaboli srček, ko je govora o politiki? Zakaj pri politiki naenkrat postaneš iracionalen in relativizatorski? In se poslužiš mimikrije.

1. "Luka se je narobe izrazil". Luka se nikoli ne izrazi narobe, kvečjemu se zlaže ali manipulira. Dovolj ima časa in prihodkov, da bi se o zadevah podučil. Izjava o davčnih utajah je grozna in dobro premišljena. Je po tvoje tudi res, da delo ni previsoko obdavčeno, ampak je kapital prenizko?

2. "Akrapovič je rohnel, da ima vsega dost in prodajal jajca. Nikoli ni plačal DDPO". V resnici je namesto plačevanja DDPO širil proizvodnjo in ustvarjal delovna mesta. Podobno kot Boscarol. Tudi zato, ker lahko. Ker med redkimi sploh imata ideje kaj se z investiranim denarjem da. Super za vsako državo, če bi imeli takih desetkrat več. Lukcev je na desettisoče, akrapovičev, boscarolov in tvojih dveh bratov s porscheji pa za ščepec. In ti se tu navijaško postaviš kontra logiki o omejenih ekonomskih resursih. Nek blefer, čigar politična doktrina in preživetje temeljita na manipulaciji, se zgolj narobe izrazi, drugi, ki nekaj zna in tvega, pa rohni.

3. O "direkt injekcijah": Pri subvencijah potrebuješ napolnit vsaj dva debela fascikla letno. So med najbolj transparentnimi investicijami države, če akrapovičev in boscarolov ne mešamo skupaj s Stožicami, mariborskimi letališči, 2TDK in podobnimi. Njihova namembnost mora imeti zadaj oprijemljiv projekt z merljivimi tržnimi učinki, vsa dokazila o investiranju, utemeljitev vse porabe (do zadnjega centa na zadnji fakturi in do minute porabljenega časa) ter transparentnost in učinkovitost tudi po končanju projekta. Zato veliko subvencij niti nismo sposobni pridobiti in predvsem zato ne črpamo evropskih sredstev v taki meri kot bi jih lahko.

Povej mi prosim, da sem tudi jaz pristranski in to utemelji. Ker sem sam ravno to očital tebi.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen