Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.825
[PyotrNovak]
ODPOVEDAL TAKOJ, ko sem moral za manjšo operacijo na roki doplačati celih 50€.
Če bi lahko pred 40 leti lahko sam izbiral vplačila za zdravje in pokojnino, bi bil danes preskrbljen za naslednjih 50 let. NIKOLI nisem bolan, runs in the family - očitne genetske nepravilnosti ;)), imam samo manjše poškodbe pri delu. V 35 letih nimam DNEVA bolniške.
Tako pa sem prisilno "pozdravil" precej bleferjev ki so vedno pri zdravniku, seveda na moj solidaren račun. Ali ni lepa socialna solidarnost? JA, za prejemnika, zame pa precej manj. ŽIVELA SOLIDARNOST!
No jaz lani nisem imel te sreče in me je "obdelal" en kamenček v sečevodu tako dobro, da sem pristal na Urološki na UKC....

No tam so se šele začele moje težave in nova izkušnja s šalabajzerji. Za en "usran" kamenček sem bil notri 3 tedne (vmes 3 dni doma).

Če se eksperimentom, ki so jih urologi počeli na meni reče zdravljenje sem jaz Pepe.
Namesto, da bi se lotili reševanja mojih težav so počeli vse drugo samo mene niso zdravili. Nacejali so me z vodo, da bi kamenček odplavilo (jaz sem imel ob prihodu notr 89 kil, noč pred selitvijo na intenzivni nego pa 96 kil...pa nič jedu). Vsak dan sem imel slabše izvide krvi, oni so pa kar čakali....saj menda bo.

Imel sem okoli 10 rentgenov, 10 Ultrazvokov in en CT (če to ni razmetavanje denarja pa nič nočem),

Na koncu me je rešila ena zdravnica z Nefrološke (dializa), ki je pogledala sama na Ultrazvoku delovanje moje (edine) ledvice in ugotovila, da me mora z dializo rešit presnovnih strupov, ki se kopičijo v meni. Ona je bila (je) čisto nasprotje tega, kar sem doživel na Urologiji...vse mi je razložila in po eni (1) dializi mi je začela ledvica delovat in sem izscal 10 litrov tisto noč (in dan).

No potem, ko sem se izdreniral so mi urologi obljubili odstranitev kamenčka (zaradi katerega sem sploh prišel k njim)..najprej čez 1 dober mesec, potem pa so nekako našli prosti termin čer 5 dni...Vmes so me na srečo poslali domov, kjer ja kamenček sam našel pot na prosto in me rešil nadalnjega mrcvarjenja.

No jaz sem bil lep primer služenja na račun pacijeta in njegovega zavarovanje (sem Do-plačal 900€ za gostoljubje, ker sem bil samo obvezno zavarovan).

Jaz si ne predstavljam, da bi v gospodarstvu kdorkoli reševal problem z ignoranco in nedelom in hkrati zaračunaval posege, ki so bili zgolj rezultat njihove nesposobnosti ali neresnosti (zame kot pacienta je to popolnoma enako).

Evo zaradi enega kamenčka sem imel:

3x uretroskopijo.. Boli kot hudič, ko ti šlauh v curo rinejo... (prvič ker so bili neresni, drugič, ko jim je uspelo pa so precvikali cevko za drenažo, 3 da so precvikano cevko odstranili in neuspešno hoteli vstaviti drugo)
1x kateter, ker g. Primarij ni mene hotel slišat, da je moj mehur poponoma prazen in že 3 dni nisem nišč šel scat.
10x rentgen
10x ultrazvok
1 x CT
20x odvzem krvi in urina
1x dializa
1x priprava in operacijo (če sem sposoben)... kaj pa bi če nebi bil ???
1 dan na intenzivni negi...ki je bil posledica "zdravljenja"

Da ne komentiram, da mi nihče ni določil "lečečega zdravnika" da bi vedel na koga naj se obrnem...in ga po možnosti kam pošljem.

Pa še to...Urologija je bolj kot bolnici podobna kaki zanemarjeni štali (WC so že na takem nivoju).

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen