Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[alek14]
> [crt]
> > [alek14]
> > > [crt]
> > >
> > > ce je zate to ok, potem si pac navaden ksenofobicen nacionalist in za to druge besede ni.
> >
> > Sicer se strinjam s tvojo oceno - a, biti ksenofoben je biološko normalno - alternativna pozcija je evolucijsko gledano - motnja.
> > "Altruistično" smo nastrojeni, da varujemo najprej sebe, potem svoje bližnje, potem svoj narod, pa svojo raso in šele nazadnje vse ljudi.
> > Tako smo pač naviti.
>
> na to imam dva odogovora.
>
> eden je to, da po mojem vtisu na mnogih podrocjih zivljenja velja, da je kljuc do uspeha to, v koliksni meri uspes premagati / upravljati / disciplinirati tiste impulze in ravnanja, ki so "naravno cloveski" oziroma taksni, kot jih imamo kot cloveska zival.
Jasno. Zato pa imamo pravo. Naravno je tudi, da fizično močnejši ubije šibkejšega, pa tega ne sprejemamo.
Pravniki pravijo, da, ko se končajo zakoni narave se začnejo zakoni človeka (pravo).
Jaz pa pristavljam, da, ko odpove pravo, zopet poprimejo zakoni narave.
Zato se je odpovedi prava bati.
Torej, če pravilno RAZUMEM: Bati se je potrbno tiste človeške ksenofobije, ki je sicer biološko normalna, pri in na kateri lahko odpove, (da ne napišem kar zataji!) pravo! Skupek etičnih in moralnih dolžnosti, družbeni konsenz, ki kar pooseblja civilizacijo in njene vrednote same nasproti ksenofobiji!??

Sem paravilno razumel?

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(