Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Deutsche Bank bo odpustila 18 tisoč zaposlenih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-514918 sporočil: 2.327
Jaz LinkedIn uporabljam skoraj deset let. Včlanil sem se iz enega samega razloga, in sicer, ker je moj trgovalni sistem, ki je do leta 2010 deloval odlično, naenkrat pričel delovati slabo. Nisem pa mogel ugotoviti, v čem je problem, ker je na videz vse izgledalo enako kot prej. Tako sem se včlanil v kakih 20 finanćnih grup na LI in precej presenečen ugotovil, da je v njih na tisoče podobnih meni, le da so oni vsi bili profesionalci iz bank in skladov, jaz pa ne. Zadeva je postala še bolj čudna, saj nisem pričakoval, da bi se toliko profijev spraševalo, kaj je narobe z njihovimi sistemi in iskalo rešitve. V kmunikaciji, ki se je razvila, se je v dobrem letu dni izkristaliziralo, da se pravzaprav ni zgodilo nič, razen tega, da se je hitrost trgovanja izjemno povečala. Da torej ne gre za probleme, ki bi izvirali iz sistemov samih, ampak iz dojemanja in načina uporabe podatkov značilnega za nanotehnologijo. Zadeva je z Lewisovo knjigo prišla v javnost šele dobra tri leta kasneje. Nemci in seveda mi z njimi smo na tem področju povsem podbacili. Slovenski politikanti niso nikoli dojeli, da sistemske banke ne rabiš zato, da hodiš k njej po denar takrat, ko zaškriplje, amapk jo rabiš zato, da konstantno plemeniti kapital na svetovnem trgu. V prvem primeru denarja nikoli ni, v drugem ga je lahko povsem zadosti.

V osnovi je nemški in slovenski problem enak. Slaba državna univerza in zastonjkarski študij, cepljen na lokalno korupcijo, rodita okolje, ki gleda vase in nazaj, pri čemer pa to okolje ne vidi tega, na kar je opozarjal Heidegger, in sicer, da je zgodovina to, kar je pred nami. Enostavno je družboslovni del slovenske univerze izvrgel na plano bebce, ki iz preteklosti in sedanjosti ne znajo zložiti skupaj tistih elementov, ki so za učinkovito delovanje v prihodnosti nujni. Ta itelektualna nesposobnost je potem nadgrajena še z zastarelim in lopovskim sistemom, ki je 30 let onemogočal kakršenkoli preboj normalnim ljudem. Zato v Sloveniji še vedno častimo take firme kot je Krka, ki je pravzaprav politična burleska v podobi farmacetvske firme. Nekaj takega kot češki A je to. Vsi vidjo korupcijo v zdravstvu in lekarništvu, nihče pa ne vidi, da je vrednost zdravilne učinkovine, torej snovi, ki dejansko zdravi, v Krkinih tabletah, vsaj štirikrat precenjena glede na njeno kvaliteto in da se trend še rapidno povečuje. Že cez nekaj let bodo zdravila v razvitem svetu povsem drugačna in bodo Krkina v primerjavi z njimi kot strup za podgane. Potem bodo pa ugotovili, da rabimo konkurenco zdravstvenih zavarovalnic. Posledica pa bo razpad zdravstvenega sistema, ki se tudi v oviru privatne sfere ne bo mogel regenerirati, ker v družbi kot celoti ne bol dovolj sredstev, da bi lahko funkcioniral, razen če bo država zdravljenje v njem organizirala kot loterijo. Vidikov prihajajočega kolapsa v Slovenijo je še veliko, vsi pa imajo za podlago nesposobnost delanja denarja s strani slovenskih bankirjev. Od tujcev bomo po moje dobili samo nekaj promilov do procenta tega, kar bodo oni na svetovnem trgu z našim kaitalom sebi naredili. To je finale kučanistične tranzicije, ki se je pričela s krajami družbenega premoženja s strani rdečih direktorjev. Je pa hecno, da je kao kapitalizem v Sloveniji na oblast pripeljal veliko večje bebce, kot so bili nekdanji nešolani komunisti. Že to samo po sebi pove, koliko je slovenska univerza vredna.

Uriah Heep.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen