Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[PetraS]
ne bom zlo pametna, ker še nisem tega natančneje preučila, ampak ravno zadnjič sem se pogovarjala z enim analitikom, ki opaža, da "magija Amazonovega efekta" izginja - pravi, da spet bolj postaja in kupovanje v fizičnih trgovinah. bom se lotila tega v kratkem.. pri fintechu in bankah je pa res tako, da so res kul za tiste, ki nimajo nekih hudih potreb. takoj, ko rabiš kredit, recimo, morš že it k banki, recimo.. drugo pa je, da se bodo stroški fintechov, ki bodo meli bančne licence, povečale, ker morjo celga boga regulativi zadostit, to pa fejst stane. in, ugani, na koga bodo prej al slej prevalili ta strošek.. :)
Ja, zadnje čase prihaja na dan vedno več zadev - recimo kakšni so delovni pogoji v skladiščih, kako Amazon ne plačuje davkov, kako je razmerje med uničenimi delovni mesti in ustvarjenimi cca. 3:1. Pa kako Amazon lupi podjetnike na svoji tržnici itd. Ali pa kako preko Alexe praktično 24/7 posluša in vohlja po našem stanovanju itd.

Pri Fintechu si pa jaz predstavljam, da bodo najprej začeli podeljevati kakšne manjše potrošniške kredite, ki bodo relativno malo tvegani. In ja, jasno da ti bodo to zaračunali. Ampak vprašanje je kakšno bo razmerje med njihovo ceno in recimo ceno ene lokalne banke? Morda bodo imeli za Slovenijo eno pisarnico z nekaj zaposlenimi, ali pa celo to ne. Pa bo recimo nekaj Slovencev zaposleni na njihovem regionalnem sedežu na Dunaju. Velika razlika v primerjavi recimo z NLB, ki ima 94 poslovalnic v Sloveniji.

Pa predstavljaj si, da danes ena 20 let stara oseba odpre račun pri N26. Preden bo rabila kakšen kredit, bo minilo 10-15 let.

Sem bral podatke za ZDA, da imajo milenijci v povprečju 8.000 dolarjev premoženja. Da jim je največja vrednota, da nimajo dolga. Ker jih ne vem koliko konča faks z velikih študentskim dolgom. In to so ogromne cifre. To je recimo potencial 30-40% ljudi samo v Evropi in ZDA. V revnejših državah sveta verjetno še več. N26 recimo cilja na 100 milijonov strank. Ko sem jaz konec 2017 odprl račun pri N26 je imel cca. 500.000 strank, letos jih bo verjetno presegel 4 ali celo 5 milijonov.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen