Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
[socialkapitalist]
> [najobj]
> > [socialkapitalist]
> > To napiše lahko le laik. Posploševanje za zbruhat. Egalitarnost ubija individualizem in tehnološki napredek. In prav zaradi dejstva, da vsak bumbar pri nas lahko študira, se mi Stanfordu ne bomo približali Nikoli! Podjetniški sektor pa to plača! In zakaj ni lojalen državi pri plačevanju davkov (skrivanje kjer je le mogoče)?! Ker ne garam po dvanajst ur na dan zato, da bom plačeval kvazi profesorje, ki kreirajo nove in nove diplomirane kelnerce! je...te se vsi skupaj!
> ... ja, to res napiše lahko le laik, ki mu za razliko od tebe letos mineva peto leto, odkar kot gostujoči profesor(!) poučuje podjetništvo na univerzi Watson v Koloradu (USA) ... khmm, kot je Matija Goljar napisal na samem začetku članka, ki ga profesionalci na totem forumu očitno niste prebrali ali pa nimate pojma, kje se nahaja država Colorado, ki jo lektorice na Financah s slovenskim imenom Kolorado očitno zahtevajo napisano v najnovejši "pišikaoštogovoriš" slovenščini ...
Ne zatikaj se pri lektorici, ker si tudi sam tvoril poved nepovezano. No, ko sem ga malo poguglal, sem še bolj razočaran nad njegovo slepoto. On predava v ZDA moj sin pa že leta trži izključno na trgu ZDA. Drugi sin pa se ravnokar poslovno mudi v NY. Nekaj vem, ne rečem pa, da sem vseved. Sem pa v Sloveniji od osamosvojitve podjetnik.
Ko napiše, kako bi zmiksal nekaj njihovega, prvinskega kapitalizma z našim tržnim konceptom socialnega gospodarstva, pove, da ne razume ne enega ne drugega povsem dobro, pa zaradi mene lahko predava (kaj predava?) kjer hoče. To končno ne pomeni, da sisteme gospodarskega razvoja tudi razume. Zato se zateče k posploševanju, kar sem napisal. V nadaljevanju se lahko o tem razpišem a bo bolje, če sam razmisliš o napisanem. Sicer pa so že nekateri komentatorji napisali - Že videno, napisano in prežvečeno. Toliko.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, Američani nimajo pojma, kaj je to podjetništvo, če jim Matija Goljar kot gostujoči profesor že pet let poučuje podjetništvo na univerzi Watson v Coloradu (USA), pa v vseh teh letih niso opazili tega, kar so prvo sekundo opazili vsi vrhunski - očitno noben od njih noče v Ameriko - podjetniki (= nekateri komentatorji) na totem forumu ...

P.S.: strinjam se s tabo, da pri nas lahko študira vsak bumbar, ampak to je problem kapitalizma po slovensko, ko požrešni slovenski profesorji za javni denar z glavarinami polnijo svoje žepe v privatnih fakultetah v vsaki slovenski vasi, ampak s tem se Matija Goljar v svojem članku o podjetništvu v Ameriki(!) sploh NE ukvarja ... aja, me veseli, da sta tvoja sinova v Ameriki uspela hitreje kot vrhunski košarkar Goran Dragić, ki je kar nekaj let zbiral minute v "garbage time" na NBA parketu, da so ga vase zagledani Američani končno le opazili ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen