Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[abohte]
> [sopranos]
> > [abohte]
> > > [sopranos]
> > > Ko sva recimo govorila o NUSZ, številna zazidljiva zemljišča plačujejo zgolj za travnik, ker so evidence neurejene. Tako da bi bil ponekod velik uspeh že to, da bi se jim zaračunal NUSZ na zazidljivo zemljišče.
> >
> > Kaj, ko bi se ti poučil o osnovnih pojmih, preden poskušaš izpasti pameten na področju, ki ga očitno nič ne poznaš?
> >
> > Zazidljiva zemljišča praviloma so travniki. Pa ne zato ker bi bile neurejene evidence, ampak ker na njih ničesar ne stoji. Zato so zazidljiva. Za razliko od zazidljivih zemljišč, pa na zazidanih zemljiščih že nekaj stoji. Resnično patetično izpade, ko pametuješ o NUSZ, v resnici pa ne poznaš nič od sistema obdavčitve nepremičnin. Jaz bi na tvojem mestu hodil z vrečko na glavi, če bi takšne klobasal.
> >
>
> No, še enkrat preberi kaj si napisal,potem pa žali. Očitno ne poznaš problema z neurejenimi in nezazidanimi zemljišči. Občine zelo različno vodijo evidence. Ene so super, ene pa katastrofa. In če so evidence neurejene, potem se jim tudi ne odmeri davka. Drugi problem pa je, da so zemljišča zazidljiva, a ker občina še zgradila ustrezne infrastrukture,taka zemljišča ostajajo neobdavčena. In če jaz pišem o zazidljivih zemljiščih, kaj potem zraven v debato tiščiš zazidana. Če so zazidana so gor objekti, v uporabi ali pa ne. In ravno v tistih, ki niso v uporabi sem jaz kar precej pisal.

Daj drugič napiši opozorilo, da se pogovarjam s funkcionalno nepismenim človekom. In to ni žalitev, to je dejstvo, ki si ga z vso odgovornostjo upam napisati. Ti si napisal:
"Ko sva recimo govorila o NUSZ, številna zazidljiva zemljišča plačujejo zgolj za travnik, ker so evidence neurejene. Tako da bi bil ponekod velik uspeh že to, da bi se jim zaračunal NUSZ na zazidljivo zemljišče."

Če plačuješ za travnik NUSZ, potem ga plačuješ za zazidljivo zemljišče. Za kaj pa naj bi plačeval NUSZ, če ne za zazidljivo zemljišče? To ni bug kot posledica neurejenih evidenc, to je feature. Menda ti je jasno, da tisti "S" v NUSZ pomeni "stavbnih", kajne? In če je zemljišče stavbno se zanj plačuje NUSZ. Če je stavbno in nepozidano, torej zazidljivo, je takšno zemljišče praviloma travnik, torej je logično, da zanj plačuješ NUSZ kot za travnik. Če je zemljišče kmetijsko, se zanj ne ne odmerja NUSZ, ampak katastrski dohodek. Da ti pa sam ne pokopčaš, kakšne traparije klobasaš, je pa definicija funkcionalno nepismenega človeka. Pa še strokovno nepodkovanega za povrhu.
FURS:
Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča Za uporabo stavbnega zemljišča se plačuje nadomestilo, območje katerega določi občina. Nadomestilo se plačuje od površine nezazidanega zemljišča ali od stanovanjske oz. poslovne površine objekta.
>
> > > In zazidljiva zemljišča seveda niso samo za stanovanjsko gradnjo, ampak tudi individualno, pa poslovno gradnjo.
> >
> > A se ti zdi, da jaz rabim poduke? Zazidljiva zemljišča niso samo za stanovanjsko gradnjo, ampak tudi za individualno?! Facepalm. Individualna gradnja je pretežno stanovanjska! Kaj pa misliš, da si predstavljamo pod individualno gradnjo? Gradnjo tovarn in viaduktov?
> >
> > Na ostala pametovanja, kot npr. da se ljudje preseljujejo v mesta, niti ne bodo kaj dosti pisal. Morda le to, da je imel London l. 1931 toliko prebivalcev kot l. 2011, pa da je imel Amsterdam l. 1950 več prebivalcev kot l. 2010, pa da je Ljubljana v l. 1991-2002 izgubila 7.500 prebivalcev. Res je, da je proces gentrifikacije proces priseljevanja v mesta rahlo obrnil, vendar daleč od tega, da bi se ljudje priseljevali predvsem v mesta (vsaj za zahodni svet to pretežno ne velja).
> >
>
> V svetu vedno več prebivalcev živi v mestih, in mesta postajajo čedalje večja. In to je dejstvo. Ampak tvoja logika je, da je dovolj, da najdemo nekaj primerov, ki so izven trenda, in že moj argument ni veljaven. Sama Ljubljana se tudi zaradi pomanjkanja stanovanjske politike ni povečala. Se je pa toliko bolj vse kar je ob Ljubljani. Če bi danes v Ljubljani bilo 30.000 stanovanj po zmernih cenah, bi se pokupila in kar naenkrat bi se Ljubljana enormno povečala.Ker pa se gradi samo luksuz, ala 3-5.000 eur m2, pa ljudje iščejo alternative izven Ljubljane-Komenda,Domžale ,Trzin,Cerklje, Brezovica, Dol itd.

Da, res je, na svetu je vse več urbanega prebivalstva. Se pa sprašujem, ali ti kaj prebereš, kaj napišem, ali si tudi ti write-only mode? Napisal sem, da se na zahodu mesta ne povečujejo, res pa se povečujejo v nerazvitem svetu in v razvijajočih se državah. In ker je v teh državah večino svetovnega prebivalstva, se povečuje tudi svetovno prebivalstvo v mestih. In to je dejstvo. Ne drži pa to dejstvo za Evropo. Matjazfinance ti je napisal primer Dunaja. Npr. isto velja za Budimpešto, ki ima tudi manj prebivalcev kot jih je imela l. 1960.

ec.europa.eu/eurosta...ties16.png
> > Najbolj sem se pa nasmejal, ko si napisal, da je Ministrstvo za kmetijstvo tisto, ki najbolj vpliva na prostorske akte. Sedaj torej vemo, zakaj so Celovški dvori tako strnjenga gradnja. Zahvaljujoč Ministrstvu za kmetijstvo. LOL
> >
>
> No, za razliko od tebe, ki vidiš samo del Ljubljane, jaz skušam zadevo pogledati bolj celovito.

Za razliko od tebe, ki si funkcionalno nepismen, jaz vem, zakaj v debati s tabo izpostavljam zgolj LJ - zato ker si ti izpostavil, da LJ manjka zazidljivih zemljišč. Ti je sedaj jasno? In najprej si napisal, da jih primanjkuje zaradi nepremičninarjev in špekulantov, potem si se premislil in si napisal, da jih primanjkuje zaradi Ministrstva za kmetijstvo in Ministrstva za kulturo, saj kmalu bodo verjetno res krivi pikčasti sloni, da v ljubljanskem OPN-ju ni določenih več zazidljivih zemljišč. In ker vidiš zgolj 3 občine (LJ, KP, KR), vse ostalo je pa zate Dolenje Zabačeno, posplošuješ probleme LJ na celotno SLO.
Ne, jaz sem izpostavil en vidik. Potem sem pa določene stvari še malo bolj podrobno razložil.
Nič si nisem premislil. In ja, če bi hotel navesti vse probleme in dileme, bi pač moral napisati obsežen elaborat. In to za en forum. Izpostavil sem samo probleme, ki se meni zdijo pomembni, na kratko, poenostavljeno. Ti pa potem vzameš samo tisto kar ti paše, dodaš stvari, ki jih nisem zapisal in nato zadevo zapelješ v čisto drugo smer.
Ko pa si boš malo odprl obzorja izven LJ, KP, KR in Gradca in pogledal npr. v NM, NG, CE, MB, MS, se lahko pa naprej pogovarjava o problemih na nepremičninskem področju v SLO.
Dokler boš samo iskal dlako v jajcu in ne boš po vsebinski plati kaj prispeval k debati, ne vidim smisla.
Še zmeraj pa čakam, da nam razodeneš svoje globoko znanje zakonodaje in postopkov na področju nepremičnin v Avstriji.
Enako kot zgoraj.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(