Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Zagorelo v pariški katedrali Notre Dame
[#2770162] 16.04.19 14:00 · odgovor na: (#2770145)
Odgovori   +    2
[rename]
Prebral sem samo naslov (na telefonu) in dal v preverjanje avtentičnosti.
Sedaj sem doma za mašino in sem videl tudi tisti bisijev link s seznamom hoaxov.
Ker ti je bilo nekako všeč, kar si prebral, si takoj poslal naprej, še preden si lahko povohal, ali gre za nedeljsko telečjo pečenko ali za navaden drek. Zdaj veš, da je drek, zato lahko daš tistega twita na šit listo. :-P
Pa na twitru so zaokrožile tudi fotografije smejočih se "inženirjev ali kirurgov".... tko, da... hoax gor, hoax dol, žal smo priča zgodovinskim dogodkom, ki jih vsaj jaz ne vidim kot kulturno obogatitev Evrope, ampak kot znanilce slabih obetov za prihodnost.
Zgodovinski dogodki? Misliš pariški požar ali twitanje vseh mogočih twitov o njem? Upam, da bo kakšen talentiran pisec kdaj zložil zbadljiv teatrski komad o twitanju, kakršno bi potekalo v najbolj slavnem času Nerona. :-P

Meni je bil všeč komentar Nollema, ki je opozoril na tukaj spregledan požarček, ki je (simbolika!) istočasno izbruhnil pri "krivovernikih" v Jeruzalemu, na kraju, ki ima prav tako velik simboličen pomen - forum.finance.si/?m=...066&single
A fire broke out at the revered Al-Aqsa Mosque compound in Jerusalem just as flames ravaged the Notre Dame Cathedral in Paris.
www.newsweek.com/not...ue-1397259
Ali pa tale članek Jerusalem Posta, pod katerim je en "krasen" total-cajtgajstovsko fundamentalističen (they all hate us so we hate them etc.) komentar:
How many Christian and Jewish Holy sites have Muslims destroyed or attempted to destroy over the centuries?
How many synagogues in Jerusalem torched between 1948 and 1967?
How many churches in Egypt, Indonesia, Pakistan?
How many churches desecrated in France this year?
Notre Dame and France are burning.
www.jpost.com/OMG/Fi...unt-586985
Mislim, še preden se preiskave požarov sploh začnejo, je manijakom že vse jasno. Dobra stran modernosti je v tem, da zdaj lažje vidimo, koliko pametnih in koliko butastih ljudi je okrog nas. POmaga pa ne kaj dosti...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen