Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Britanska policija je aretirala Juliana Assangea

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[Glavni forum] Tema: Britanska policija je aretirala Juliana Assanga
[#2769930] 15.04.19 18:56 · odgovor na: najobj (#2769883)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, sfalil si forum, ker na totem forumu so ZDA svetilnik svobodnega sveta ...
Mi je prav malo mar. Sicer pa nikakor nisem edini tu gor, ki ni fen "najboljše države na svetu", kakor sami se radi hvalijo. Če nekdo ni ravno vernik in zmore nekaj kritične distance, zlahka ugotovi, da ima njihova "demokracija" veliko težav. Nekateri jo pa pač obožujejo, ampak to je njihov problem, ne moj. Zaradi mene lahko verjamejo tudi to, da je Zemlja ploščata in da smo mi potomci marsovcev. Koliko ima to veze z realnostjo, naj pa vsak sam presodi.

Bolj se mi zdi pomembno nekaj drugega, in sicer to, da so tudi tisti, ki se z mano sicer glede kakšne stvari ne strinjajo, po večini sposobni dostojnega in argumentiranega komuniciranja. Obstajajo sicer pacienti, za katere to ne velja, ampak so tu gor v veliki manjšini. Prav tako se mi zdi pomembno, da admin tega foruma dopušča svobodno izražanje mnenj, kar za brutalno cenzuro na MMC RTV, kjer je dovoljena samo uradna linija, nikakor ne velja. Tam vlada tako enoumje, da se ga ne bi sramovala nobena spodobna diktatura. Višek absurda pa je, da imajo oni tam nekega "varuha pravic gledalcev", kateremu se zdi cenzura nekaj najbolj samoumevnega, in ti mirno pojasni, da brisanje popolnoma legitimnih mnenj s foruma javnega RTV servisa, ki ga bolj ali manj financiramo vsi, ki imamo štrom, ni kršenje svobode govora.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(