Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-333107 sporočil: 8.271
[shevchenko]
> Je pa še neka druga OPCIJA bolj praktična in realna: slabi in povprečni delajo, kakor pač delajo, dobri pa hočejo - zahtevajo povišice! In sistem (počasi) vzhaja, kot zameseno testo....
ob realno 5-do-10-odstotni inflaciji je jasno, da zahtevajo povisice. neuki raji seveda lahko prodas idejo, da inflacije ni oz je celo negativna, ker se elektronika precej ceni in izboljsuje (ceprav tole ta zadnje gre zelo pocasi zadnja leta).

recimo meni, ki imam kosarico povsem drugace zastavljeno, je inflacija brutalna. vceraj sem bil v ljubljani na kosilu in je sla zadeva iz menija za 50% gor. v meniju to sicer ni bilo zavedeno in sem na koncu placal 10 eur namesto 15. ampak poanta ostaja. modeli niso dvignili cene iz 10 na 11 ali 12, kar bi se vedno bilo 10-20% povecanje cene. ma kje, so oni malo zaokrozili, pa je. se dobro da niso na 20 eur.
Seveda je realno, da zahtevajo povišice! :)

Samo ti NE razumeš, kaj je to inflacija, kaj neprimičninski balon in kaj so strukturna neravnovesja. :)) Ko si se že ravno s @sopranosom zapel v to debato pod drugim člankom.... :)

Inflacije se meri in računa, kakor pač se! Tukaj bi se dalo veliko polemizirati! Ker so prihodki veliki, se to pozna tudi na premičninah, vsak si želi izboljšati in povečati štalco, poleg tega je to tudi naložba! Tukaj počasi prihajamo do blona! Vsaj pri nas. Ali bo počil in kako bo počil, je drugo vprašanje!

Potem so tukaj še strukturna ravnovesja! Tudi to je široko in globoko področje, o katerem bi se moralo marsikar razvozlati. In nismo še niti na začetku!!

Ko sem zadnjič napisal, DA SE DELO MORA SPLAČAT, se mi je kar zdelo, da ne bo ravno "primerno" razumljeno! Iz OBEH strani! Nisem se hotel spuščati v detajle, preračunavanja in izračune. To bi morali narediti NOVINARJI! Oni so za to plačani :) in to je njihovo DELO! In ne samo tef na financah ampak VSEH!!

Bom izpostavil samo (en) primer: Mož in žena, z šoloobveznim otrokom! OBA brezposelna! TRAJNO! Živijo od socialne + nekaj fuša! Skupaj naberejo mesečno (tudi z vsemi oprostitvami, npr. dodatnega zdr. zavarovanj ipd!) 1850€!

Če se ona zaposli kot npr. čistilka, potem izgubijo večino ugodnosti! Tako, da se ji sploh FINANČNO ne splača delati! Vsaj OBA z možem bi morala biti zaposlena za minimalca, da bi prišli do prvotne (zdajšnje) vsote! 1850€!

In potem je REZULTAT tega: da sredi najlepšegamestanasvetu ne moreš dobiti/zaposliti niti primerne sčistilke! Zato jih je pač potrebno uvažati....

To je samo en primer. Zadevo bi bilo potrebno pogledati in preučiti iz različnih zornih kotov!

Samo mi smo še daleč od tega! :) Tudi RAZUMEVANJA zadeve, kaj šele možnih in optimalnih rešitev.....

Še na področju avtanazije se nekaj (počasi) premika, tukaj pa čisto nič... Verjetnost, da bo prej udarila recesija ali kriza je veliko bolj verjetno....

*To je moje SKROMNO mnenje! :)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen