Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[robi2107]
> [najobj]
> ... khmm, s to razliko, da EU niti približno ni enovita država, kot je Španija ...

Primerjal sem "poteptano" voljo Kataloncev in Brexitancev
>
> P.S.: mi smo z osamosvojitvijo imeli srečo, da smo bili v pravem trenutku na pravem mestu, ker se danes ne bi mogli osamosvojiti kljub takratni skoraj 90% podpori, medtem ko je v Kataloniji razmerje ves čas en.wikipedia.org/wik...on_Studies približno fifty-fifty ...
OK, razpolagava z različnimi anketami. Glede naše odcepitve je pa imho tako, da če se ne bi odcepili takrat po relativno mirni poti, bi se pač odcepili nekoliko kasneje, čeprav verjetno s precej večjimi žrtvami. Saj nas mednarodna skupnost tudi takrat ni pričakala z odprtimi rokami. Samo spomni se Američanov, ki so takrat navijali za obstanek Jugoslavije in grozili, da nas nikoli ne bodo priznali. Pa so nas kasneje vseeno. Dejstvo je, da Juga takšna kot je bila, ni mogla obstati, spremembe pa tudi niso bile možne. Preostanek Juge (ZRJ) pa je na koncu šel čisto mirno narazen. Španija je vseeno drugačna zgodba. Verjamem, da bo Kataloncem odcepitev uspela, če bo za to odločitvijo stala velika večina volivcev. Ne moreš ti dobrih 7 mega Kataloncev na silo držati v državi, če tega sami nočejo.
... čuj, temu "The Centre for Opinion Studies (Centre d'Estudis d'Opinió; CEO) fell under the purview of the Economy Ministry of the Generalitat of Catalonia until early 2011. Since then it has been placed under direct control of the Presidency of the Generalitat and is currently headed by Jordi Argelaguet i Argemí. Since the second quarter of 2011, CEO has conducted polls regarding public sentiments toward independence." bi jaz kar verjel, čeprav je z anketami seveda možno manipulirat, le da jih Katalonci verjetno ne bi manipulirali v svojo škodo in jih objavljali na Wikipedii ...

P.S.: Berlinski zid je padel samo enkrat in SZ je razpadla samo enkrat in v drugem času štirih milijonov "pridnih" rok ne bi upošteval nihče, tudi če bi glasovali z levo in desno roko ...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(