Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN223552]

Ti "razdeljeni" prispevki ravno so goljufija - da delavec ne ve, koliko je delodajalčev dejanski strošek zanj. Če mora delavec doplačati na dohodnino, je jezen na delodajalca, če pa je dobi kaj nazaj, pa je to mana z nebes, o ničemer ne more nič odločati niti on, niti delodajalec, to je fiksen strošek delodajalca. Samo da ni prikazan na plačilni listi.
Nič niso goljufija, delojemalca skrbi predvsem njegova bruto plača, ki zajema tudi socialne prispevke od katerih bo nekoč imel določene koristi in seveda akontacija dohodnine (za 95% delojemalcev je precej manjša od prispevkov). Plačilo socialnih prispevkov na bruto plačo je pa problem delodajalca, kakor tudi regresi, prehrana bedarija od prevozov etc... In zanimivo na forumu se poleg nekaterih treznih glav javljao samo neki majhni "podjetniki", ki imajo očlevidno premalo dela in večino časa zabijejo na forumu (sam imam čisto vest, sem upokojenec) in vidijo vso stvar direktno skozi svoje oči, in kot delodajalca razumejo posameznika, namreč sebe. Me je pa 311xxx lepo podučil, da je vsak deležnik v firmi delodajalec in ne firma sama po sebi. To me sicer malo čudi, kot deležnik še nikoli nisem plačeval prispevkov na bruto plačo zaposlenih, niti se s tem nisem obremenjeval, sedaj pa vidim, da bi to moralo biti moja glavna preokupacija.

Običajen delavec nikoli ne izve svoje bruto-bruto plače, še delodajalec se mora prav potruditi, da izračuna to številko, če bi ga delavec slučajno vprašal - ampak nikogar ne poznam, ki ga to zanima.
Če ima delodajalec problem z izračunom bruto-bruto plače naj se vrne v osnovno šolo. Tam se namreč učiš o procentnem računu, ali pa naj povpraša svojo osnovnošolsko deco, da mu izračunajo. Kot sem pa že povedal, verjetno imaš delavce na visokem nivoju, če jih nikoli ne zanima koliko so vplačali v pokojninsko blagajno etc, akontacije dohodnine.... Sam nisem nikoli (razen pri 14 letih v tovarni ŽV BK MB) delal v tako "nizkem" okolju, torej ga ne poznam...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(