Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-260692 sporočil: 67
[alek14]
> [bozgom]
> > [NemirniTujec]
> > Energija nonstop dobesedno prehaja v zrak. Se posebej ko je v obliki toplote. Zakon seveda velja - pac zrak je toplejsi :-)
>
> Dobro, sem se površno izrazil. Elektriko namreč res lahko pretvoriš v toploto in ta potem lahko izpuhti v zrak. A to mi itak dela TČ- s pomočjo elektrike mi ogreva hišo iz katere potem toplota uhaja v zrak.
> Za elektriko sem pa, jaz nevednež, misli da izpuhti v zemljo in ne v zrak, če se že po žicah ne vrne do vira. Kaj čmo- sreča da imamo znalce, kateri nas vsak dan naučijo kaj novega.

Če se malo pohecam, je logika net meteringa takale: poleti s stoplotno črpalko napumpaj zalogo za zimo. :-)
Jasno, da je dejanska slika zapletena. Izvor problema je za poletni upload malovredne elektrike dobiš velikovredno zimsko elektriko. Težava je tudi v tem, da se z doktrino net meteriga ovira zniževanje CO2, ker spodbuja idejo, da lahko energijo porabljeno za gretje pozimi (iz TEŠ6, plin, olje) poleti nekako povrneš. Pravilno bi bilo omejevati porabo pozimi, ker je ta vedno pretežno fosilne narave.
Po tej logiki poleti fosilnih goriv sploh ne uporabljamo, Teš 6 aprila ugasne in oktobra ponovno vklopi.
Pa prosim, poleti ne vključevati klimatske naprave, industrijski hladilniki pa ne porabijo več energije. Zadevo je potrebno pogledati širše!
Elektrika se porablja za 1001 stvar, ki ima različno porabo poleti in pozimi. Vsi sončne elektrarne ne dosegajo 5% proizvodnje v Sloveniji. Samo vaše stanovanje zagotovo ni referenčno za celoletno porabo elektrike.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(