Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 10.01.2019 08:20
[kartakofinance]
> [FIN-311684]
> Moti le, da bi bilo vse enako, tudi, če bi izvajalec bil koncesionar, bolnišnica je v vsakem primeru omogočila extra zaslužke svojim osmim radiologom - dvoživkam.

Ne vem zakaj je problem, če nekdo dela pri več izvajalcih in ekstra zasluži? Tisti pri katerem je zaposlen naj poskrbi da opravlja svoje delo, če pa poleg tega dela še kaj drugega pa je kvečjemu dobro.
Nisem slišal, da bi zdravnik zaposlen na zasebni kliniki popoldan pri konkurenci delal po podjemni pogodbi. Mogoče tudi dela, samo delo opravlja na podlagi pogodbe o izvajanju del, ki sta jo sklenila njegov delodajalec in naročnik del. Nisem tudi slišal, da bi odvetnik zaposlen v odvetniški pisarni popoldan po podjemni pogodbi delal za drugo odvetniško pisarno, tudi razvojni inženir iz Leka popoldan po podjemni pogodbi ne dela za Krko...

Zdi se, da le zaposleni v javnem sektorju, posebej zdravniki, kaže tudi radiologi, v svojih javnih službah delajo na izi in spočiti popoldan delajo pri zasebnikih. Sicer, ni jasno, kako dežurni kirurgi na urgentnem centru UKCL lahko po 24 ali več urnem napornem stresnem delu, po zaključku izmene delajo pri zasebnikih? Zdi se, da ne delajo, so preprosto preveč utrujeni.

Na splošno bi z zakonom morali zaposlenim v javnem sektorju prepovedati ustanavljanje podjetjih npr. zaposleni na agenciji, ki pripravlja javne razpise imajo lastna (družinska) podjetja in potem podjetjem za plačilo pripravljajo prijave na te "svoje" razpise. Marsikateri na razpisu izbran podjetnik je bil presenečen, ko ob obisku agencije "XY" v pisarni zagledal tistega, ki mu je pripravljal prijavo. Seveda, nista se poznala in sta se šele tam spoznala. Torej, dvoživke niso problem samo v zdravstvu, so v bistvu problem celotnega javnega sektorja.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen