Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> Ene države močno konvergirajo (beri Baltske), po domače se razvojno hitro približujejo najbolj razvitim članicam EU, so države, ki so izvedle odločne strukturne reforme in so se hitreje izvlekle iz zadnje krize tudi iz nove se bodo.

Izvedle so odločilne strukturne spremembe, precej so namreč zmanjšale prebivalstvo...
To so te odločilne strukturne spremembe baltskih držav...

Pa poglejmo malo podrobneje drugo plat medalje. Vsekakor je Slovaška svetla izjema, ki je korenito izkoristila svoj slab starten položaj... In še ena soseda je zanimiva. Po mnogih navedbah nas prehiteva na vseh frontah. To je Orbanova madžarska... Res nas prehiteva na vseh frontah... kot HR...
Saj nas v teh konjukturnih časih niti ne prehitevajo, imajo le normalen razvoj, razen Hrvaške, ki je totalno zavožena država. Razmišljam zakaj v Sloveniji nismo leta 2010, 2011, 2012 in 2013 krenili po drugi poti npr. po poti Portugalske, ki je z velikim javnim dolgom izhod iz krize iskala v sodelovanju z EU in prejela 78 milijard evrov pomoči. Seveda, država je morala sprejeti nekaj ukrepov, morala je odpustiti 30.000 javnih uslužbencev, tistim, ki so ostali na delu je znižala plačo od 2,5% - 12%, tudi pokojnine za nekdanje javne uslužbence so znižane za 10%, rezi naj ne bi veljali za plače in pokojnine, ki so nižje od 600 evrov. S štiri milijarde privarčevanega denarja naj bi gospodarstvo dobilo zagon in izvleklo državo iz krize, ki je kmalu vrnila evropski denar.

Kaj smo naredili mi v Sloveniji? Namesto, da bi kot Portugalska zaprosili EU za denar po minimalni obrestni meri in naredili ostre reze v javni sektor npr. zmanjšali število delavcev za vsaj 10% in zmanjšali maso za plače za 10%, sta Bratuškova in Čufer prodajala državne obveznice po 5%, 6% ali 7% obrestni meri in še dodatno obremenila proračun. Le mimogrede, smo te Čuferjeve obveznice že refinancirali ali še vedno plačujemo visoke obresti? Pravzrav je za omilitev tedanje krize največ naredil Janša z Zujfi. Kje sta danes v pričakovanju nove krize Portugalska in Slovenija? Portugalska naj bi imela vitek, skuliran javni sektor, Slovenija pa gromozansko velikega in pregrešno predragega, ki nas bo v novi krizi ob manjši gospodarski rasti z manj pobranimi davki močno potegnil navzdol in bomo v primerjavi z drugimi državami, po vzgledu zadnje krize, potrebovali veliko več časa za iskanje izhoda iz krize, istočasno nas bodo druge javnosektorsko vitkejše države dohitevale in prehitevale po levi in desni.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen