Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 20.12.2018 11:38
[alek14]
Moje mnenje je, da je plastika najbolj ekološka oblika embalaže.
Vse druge oblike (meni znane) imajo:

- večji (gray energy) odtis vgrajene energije - večji CO2 odtis (tudi za večkratnik!!)
- večji strošek (pomeni nižje plače za tiste, ki jih boo delali) - nižji BDP, manj davčnih prilivov, več ljudi na ulicah, nesrečen Kuštrin ;-)

Na splošno velja, da je najbolj ekološka oblika prav tista, ki je najcenejša, če ta ni izrecno povezana s kakimi izrazito toksičnimi učinki. Plastika je povsem benigna - problem pa je, da je nek tepec v preteklosti naplahtal okolico, da se da plastiko reciklirati - ne da se. Plastika že pri prvi predelavi v izdelek toliko degradira, da je reciklaža praktično nemogoča. To je povsem drugače kot npr. pri steklu ali kovinah, ki se lahko dejansko reciklirajo 1:1.

Naslednji ukrepi bodo opazno povečali CO2:

- omejevanje plastike
- električni avtomobili (žal se bodo naslednjih nekaj 10 let v glavnem polnili ponoči na fosilne TE)
- (nearly) zero energy hiše (novogradnje dodajajo CO2 zaradi ogrevanja, ki je pretežno na fosilce, ker je obnov premalo)

Skratka, tako kot je zastavljeno se bodo zadeve čudno odvile, ker politiko svetujejo šarlatani in intesenti za rente (= subvencije). Prej ali slej bo treba porabo fosilcev zares zmanjšati, če ne prej pa, ko bo začelo zmanjkovati lahko-dostopnih (cena!).
... čuj, plastični krožniki ali slamice za življenje ljudi glih niso nujno potrebni, ne znam pa si predstavljati, kako si okoljsko napredni minister Jure Leben predstavlja prepoved plastičnih vrečk za trgovce, ki prodajajo zelenjavo v samopostrežnih trgovinah, ker drugih trgovin skoraj ni več ...

P.S.: če sem prav slišal, okoljsko napredni minister Jure Leben hoče prepovedat plastične vrečke že s 1.januarjem 2019 in njegovo visoko okoljsko zavest pravzaprav razumem, ker se on itak hrani na službenih kosilih in večerjah in za razliko od navadnih smrtnikov v trgovine sploh ne hodi ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen