Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[robi2107]
> [NemirniTujec]
> > [robi2107]
> > Rekel je pa tudi: "Pa dobro, seveda je veganov malo. Ampak kot taki so enako ali pa se manj sustainable od vsejedcev.
>
> To je point. kako ti to drugace razumes kot da so zelenovernikov polna usta, ponucajo pa isto planeta kot njijovi sosedje - in da naj nam zato ze enkrat dajo mir?

Vegani so krivi za uničevanje planeta? Give me a break.
en.m.wikipedia.org/w.../Straw_man

Niso krivi zaradi veganstva - krivi so kot smo vsi ostali - razen ko zagovarjajo buce ki so bolj skodljive od splosne prakse.

> > Btw, koga jaz iščem, da ga bom obdavčil???
>
> Isces ko palamudis o "politicni volji" za manjso energetsko potratnost.

Nisem govoril o manjši energetski potratnosti, temveč o prehodu na nekarbonsko energijo. Ti si očitno mnenja, da je kolm kul, jaz pa ne. In kaj zdaj?
Vidis tocno take pravljice so iskanje obdavcevanja. Ker "nekarbonska" energija je zacetek stavka, "drzave bi morale" je nekje na sredini, pri koncu pa vedno potreba z davki prisiliti, ker je "kolm" cenejsi.

Jaz sem proprican da ti lahko svoj sedanji co2 izpust zmanjsas za 80%. Hiska v prekmurju s hektarom zemljice, ene tri pujske odzad in 10 kokosk, morda se kako kozo z mlekom, se naprej lahko imas elektriko - ampak seveda samo za par zarnic da niste v temi, proc s televizorji, racunalniki in gadgeterijo, zcecer berete knjige in igrate clovek ne jezi se. Avta ni treba, se z biciklom pride do murske sobote. Zmrzovalne skrinje in hladilnika tudi ne, so ljudje stoletja preziveli brez njiju. Ogrevanje na lokalno posekana drva, nikoli vec kot na 20 stopinj, se bomo malo oblekli za zemljico, ne pa v kratkih rokavih v bajti.

Znizal si svoj izpust za 80%, tudi ce kupujes nutello in jes meso in imas elektriko iz ruskega plina. Izvoli, "be the change you want to see in the world".

Tukaj krjavlji rentacimo, ker bi zelenci radi neko "politicno voljo" kjer bomo tudi mi morali dol iz poceni energentov ki so v izobilju, in jih bodo veselo pokurili kitajci in indijci namesto nas, dokler so.

-----

Loceno od tega me pa zelo veseli, da si ti za nekarbonsko energijo, in pozdravljam tvoje cimprejsnje kupovanje in porabo take energije in te ne zelim sploh ovirati. Samo meni pusti mojo karbonsko. Hvala :-)

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen