Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[vickibedi]
> [kren]
> > [vickibedi]
> > Sicer pa se je v času socializma Vegeta baje odlično prodajala na Češkem, govorilo se je celo, da si lahko tam preživel par dni takorekoč brez denarja, praktično samo z Vegeto :))
>
> Čehi (pa tudi Nemci recimo) imajo to smolo, da njihova tradicionalna hrana ni dovolj okusna (za razliko od italijanske in francoske).

Češki cmoki in golaž je še kar ok hrana, zaliješ s parimi dobrimi piri in si zmagal :)

Sicer pa kar se hrane tiče so v Evropi gotovo najbolj obupni Angleži.
(zato mi je še toliko bolj hecno ko se razni J.Oliverji in podobni prodajajo kot neki hudi kuharski mojstri... :)
Mah, nimate pojma slovenci. Tam mate italijane, kjer se je kot je treba. Pol malo juznije in tuznije rastejo pa cevapi, vesalice, kajmak i ovo ono.

Pa kdo za vraga v sloveniji golta te kurceve klobase in zelje in zgance? Nobody. Pa kdo v angliji zre porridge in black pudding in fishandchips? Tut nihce.

V angliji so si uvozili pol sveta, taka kulinarika in tako smesno poceni kot je v birminghamu - tega ni skoraj nikjer.

Celo wikipedija ve o duhoviti kuhinji na tem pustem otoku:

en.m.wikipedia.org/w...i_Triangle

Balty curry je nastal tukaj, med imigranti v birminghamu.

Ce bi rad jedel po francosko za 200 eur na osebo, ima en francoski ocak restoran v londonu, kuhal je pa ze tudi za astronavte: en.m.wikipedia.org/w...Dorchester

Jaz pa mam najrajsi karibske jointe; mocno zacinjena koza, pa riz za podlago.

en.m.wikipedia.org/w...an_cuisine

Glede Jaimeja smo lihkar meli skandal, ker je po svoje skuhal karibske zadeve, in ni dovolj trmnopolt da bi to lahko pocel :-)))

www.bbc.co.uk/news/n...t-45246009

Da ne omenjam signala s katerim krjavlji merijo izgubo nacionalne identitete: razmerje med fish and chips luknjami in kebab luknjami.

Potem imas pa se cel fuk neindijskih/nepakistanskih azijcev. Od japonske do libanona; libanonci imajo celo verigo restavracij (kar sicer nikol ni glih kulinaricna izkusnja)

Skratka to da anglezi ne znajo kuhat je veckratno poravnano z uvazanjem narodov ki ne znajo streljat ali delat, so pa geniji za stedilnikom.

------

Pa to vedno od slovencev slisim sicer. In mi ni jasno; a greste prav v jebeni pret a mangrr jest, pol pa hitro v ljubljano na dunajc in pomfri al kaj?

Na eni ulici v birminghamu je najbrz vec kuharske domisljije kot od vardara pa do triglava. Je pa res da sem ponavadi edini belec brez tattojev in uhanov tam :-)))

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen