Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

macon sporočil: 12.861
[MarijanMacek]
> [siap]
> Polpismen dr.
> se enkrat preberi kaj je "kren" napisal.
>
> Imajo srbske priimke !!!
>
> Se naprej zelim prepirljiv vecer

Kot sem že pokazal, Jerkič ni srbski priimek, kakor ni Semolič in še cel kup slovenskih priimkov na -ič, recimo Pavlič, Drobnič, Ivančič, ...


Sicer pa vsi blebetači, vključno s teboj, najbolj pogosti slovenski priimki so menda na -ič, vir: rodoslovje.si/index....enoslovje:

Najstarejši izpričani slovenski priimki so iz 13. stoletja (Trst, Beneška republika), glavnina priimkov pa je pričela nastajati šele v 16. in 17. stoletju. V Sloveniji je znanih okoli 70.000 priimkov. Tipični slovenski priimki so na –šek ter –nik in kažejo na krajevni izvor (toponimiki). Najbolj številčna skupina pa so slovenski priimki na –ič [Torkar, 5].

In vsa debata nima nobene zveze s prepirljivostjo, GRE ZA RESNICO napram LAŽI! Pa zato ni potrebno biti doktor znanosti, dovolj je fukcionalna pismenost, kar mnogim tukaj manjka.
Vse, ki jih je napisal, razen Jerkič, so srbski. Kaj se torej sprenevedaš?

Mene je presunil spisek zaposlenih v sodstvu še pod Maslešu. Največ tretjina je imela slovenski priimek, ostali so bili pretežno iz drugih delov Jugoslavije. Zdi se mi, da je bil 14. na začetku nedvomno slovenski (in nisem vzel Masleša za slovensko).

Verjetno je kje na netu, poišči in se zamisli, kje živiš. To so namreč pomembne sistemske in donosne zaposlitve.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen