Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: NLB

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Borza] Tema: NLB
[#2740988] 06.11.18 12:11 · odgovor na: (#2652631)
Odgovori   +    4
[jezdec666]
Država namerava ponuditi v javni prodaji delnice nekje med ceno 60 - 74 EUR. Precej optimistično, morda kakšno drugo mnenje?
Iz radovednosti sem gugla prosil, naj me odvede na objavo o prodaji delnic na spletni strani NLB. Ponujeni zadetki niso bili tako enoznačni, kot sem pričakoval. Najbolj relevanten je bil očitno zadetek, ki mi je za dostop do osnovnih informacij postavil nek čuden filter in opozorilo.
Potrditev razumevanja in sprejemanja izjave o omejitvi odgovornosti
Izjavljam, da se ne nahajam v Združenih državah Amerike in da ne prebivam ali se ne nahajam v Avstraliji, Kanadi, na Japonskem ali v katerikoli jurisdikciji, v kateri je dostopanje do takšnih dokumentov nezakonito, in se strinjam, da ne bom posredoval/-a ali kako drugače pošiljal/-a nobenih gradiv, vsebovanih na tej spletni strani, nikomur v Združenih državah, Avstraliji, Kanadi, na Japonskem ali kateremkoli drugem ozemlju, na katerem bi to predstavljalo kršitev veljavne lokalne zakonodaje ali drugih predpisov.
Prebral/-a in razumel/-a sem zgoraj navedeno izjavo o omejitvi odgovornosti. Razumem, da lahko vpliva na moje pravice, in se strinjam, da me zavezujejo njeni pogoji. Potrjujem, da lahko nadaljujem z dostopanjem do elektronskih verzij dokumentov.
www.nlb.si/ponudba-d...c-javnosti
Nič manj pikantna ni kolateralno najdena arhivska objava o prodaji delnic NLB iz leta 2011. Tam so dokumenti o prodaji, ki jih lahko primerjaš z aktualnimi - če je kaj razlike.
NLB d.d. obvešča potencialne vlagatelje o javni prodaji delnic NLB d.d., ki poteka od 7. 3. do 30. 3. 2011 v 24-ih poslovalnicah NLB d.d. po vsej Sloveniji.
Ponudba se nanaša na največ 2.155.173 navadnih prosto prenosljivih imenskih kosovnih delnic, ki se izdajo v nematerializirani obliki, z oznako NLB in ISIN kodo SI0021103526 (v nadaljnjem besedilu: delnice). Delnice tvorijo z že izdanimi delnicami izdajatelja isti razred.
Delnice se prodajajo po ceni 116,00 EUR za delnico, tako da skupna emisijska vrednost vseh delnic znaša največ 250.000.068,00 EUR.
www.nlb.si/prodaja-d...b-javnosti
Če bi bil žleht, bi rekel, da tisti, ki pred 7,5 leta ni kupil delnice NLB po 116 evrov, danes lahko za isti denar dobi skoraj dve delnici NLB. Obenem se lahko vpraša, če ne bo čez naslednjih sedem let za isti denar dobil štirih delnic NLB. Itn. :-P

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen